Trwa ładowanie...
ycipk-1itsz5

Kontrowersyjny proboszcz: LGBT to nie nasi bracia, to wrogowie

- Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami. Są wrogami szerzącymi antykulturę i trzeba się przed nimi bronić - napisał na Twitterze ks. Sławomir Marek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach na Dolnym Śląsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach
Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach (Wikimedia Commons CC BY)
ycipk-1itsz5

"W czasach, kiedy nikt nie słyszał o LGBT, a Mama była Mamą i Tato Tatą, na pedałów mówiło się Arek, Marcin, Krzysiek, czy jak tam mieli na imię i nikt im żadnych praw nie odmawiał... Naraz jakaś banda LGBT odkryła, że znieważanie katolików i chodzenie z gołą d. po ulicy to prawo" - skomentował Marsz Równości w Białymstoku ks. Sławomir Marek z Dolnego Śląska, znany z kontrowersyjnych komentarzy.

"Nie zgodzę się z ekscelencją ks. abp. Gądeckim i rzecznikiem episkopatu. Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami. Są wrogami szerzącymi antykulturę i trzeba się przed nimi bronić. Naszymi braćmi i siostrami są osoby dotknięte homoseksualizmem, ale to inna historia" - dodał kontrowersyjny kapłan.

ycipk-1itsz5

Poprosiliśmy rzecznika diecezji świdnickiej, której podlega parafia w Stanowicach, o komentarz do wypowiedzi księdza, ale do czasu publikacji tekstu, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

"Proboszcz przeprasza"

To nie pierwsza szokująca wypowiedź proboszcza z Dolnego Śląska. W połowie maja, tuż po premierze głośnego filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", ks. Marek napisał, że Sekielski walczy z pedofilią "promując pederastię, aborcję, upadek sztuki i moralności". Kiedy jedna z internautek broniła filmu, dodał, że "kobiety to potencjalne prostytutki".

ycipk-1itsz5

Na tweety duchownego zareagowała świdnicka kuria biskupia, która wydała oświadczenie.

"Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż ksiądz proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z księdzem biskupem Ignacym Decem biskupem świdnickim przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni. Równocześnie ksiądz proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji" - można było przeczytać w oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1itsz5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1itsz5

ycipk-1itsz5
ycipk-1itsz5