Trwa ładowanie...

Śluby homoseksualne jak tradycyjne

Lynne Featherstone, minister odpowiedzialna za kwestie równouprawnienia w Wielkiej Brytanii powiedziała, że rząd rozważa dopuszczenie tradycyjnych elementów religijnych ceremonii ślubnych na ślubach cywilnych par homoseksualnych - donosi Emito.net.

Share
Śluby homoseksualne jak tradycyjneŹródło: AP, fot: Sang Tan
d3l37id

Niedawno parlament znowelizował ustawę o równouprawnieniu i zniósł zakaz zawierania "związków partnerskich" przez osoby tej samej płci w kościołach i innych miejscach kultu. Teraz planuje dopuszczenie na ceremoniach ich zaślubin czytań, muzyki i symboli religijnych. Tym sposobem śluby cywilne i tradycyjne śluby kościelne byłyby praktycznie nie do odróżnienia - pisze brytyjski "Daily Telegraph".

Przedstawiciele kościoła anglikańskiego przestrzegają rząd przed takimi "dramatycznymi zmianami" i przypominają, że obecna ustawa o związkach partnerskich (Civil Partnership Act) zakazuje wykorzystywania symboli religijnych podczas rejestracji cywilnych związków partnerskich.

- Niektórzy z nas ostrzegali, że poprawka do ustawy o równości doprowadzi do niepotrzebnych wątpliwości i zagubienia. Kościół Anglii nie pozwoli, by rejestracja małżeństw odbywała się w jego świątyniach - powiedział bp Michael Langrish, zwierzchnik diecezji Exeter.

d3l37id
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l37id
d3l37id
Więcej tematów