Trwa ładowanie...
ycipk-3rzqnl

Sławomir Nowak ustępuje z funkcji szefa Ukraińskiej Agencji Dróg

Były minister transportu Sławomir Nowak kończy współpracę z Ukaińską Agencją Dróg. Nowak informuje, że otrzymał "inną propozycję" i w związku z tym złożył rezygnację z funkcji szefa agencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Nowak
Sławomir Nowak (East News)
ycipk-3rzqnl

O swojej decyzji polityk poinformował na Twitterze. Jednocześnie Nowak podziękował wszystkim, którzy "mu pomagali i go wspierali".

Były minister transportu pełnił funkcję szefa Ukrawtodoru od trzech lat. Chociaż Nowak podaje, że sam zrezygnował z dalszej pracy w Agencji Dróg, ukraiński minister infrastruktury Władysław Kryklij twierdzi, że Polak nie miał innego wyjścia, gdyż w kraju "zmienił się klimat polityczny".

ycipk-3rzqnl

Ponadto wobec byłego ministra transportu toczy się śledztwo ws. złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego. W 2017 roku Nowak miał podać zaniżoną wartość posiadanego samochodu. Nie zgadzać mają się także kwoty oszczędności, które Nowak zgromadził w bankach. Za złożenie fałszywej deklaracji grozi kara od 200 tys. do 500 tys. hrywien. W przeliczeniu na złotówki daje to kwotę 31-78 tys. zł.

Niezamężne pracownice biura prasowego kurii zwolnione. Publicyści komentują

ycipk-3rzqnl

Sławomir Nowak zamierza dowieść swojej niewinności przed sądem. Były minister rządu PO-PSL podkreśla również, że sprawa ma charakter administracyjny, a nie karny.

To kolejne kontrowersje związane z oświadczeniami majątkowymi Nowaka. Poprzednio, w 2014 roku, polityk nie wpisał do oświadczenia luksusowego zegarka. W wyniku afery Nowak odszedł z partii oraz zrzekł się mandatu posła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3rzqnl
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3rzqnl

ycipk-3rzqnl
ycipk-3rzqnl