Trwa ładowanie...

Sławomir Neumann: "Ryszard Petru i Robert Biedroń powinni dołączyć do PO"

"Tworzenie nowego ruchu jest złe i szkodliwe" - uważa Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO. Jego zdaniem Ryszard Petru i Robert Biedroń powinni dołączyć do Platformy Obywatelskiej.
Share
Sławomir Neumann widzi w PO Ryszarda Petru.
Sławomir Neumann widzi w PO Ryszarda Petru.Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d23l1eq

- Jeśli Petru myśli poważnie o polityce, powinien dołączyć do PO. Bo uważam, że dzisiaj to łączenie się jest czymś, co jest ważne dla ludzi - powiedział Sławomir Neumann w RMF FM. Zdaniem polityka PO, tworzenie nowego ruchu jest złym i szkodliwym rozwiązaniem.

Przypomnijmy: Ryszard Petru, założyciel Nowoczesnej, opuścił partię w maju. Teraz wraz byłymi posłankami Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus i Joanną Schmidt tworzy sejmowe koło Liberalno-Społeczni. Kongres założycielski nowej partii ma się odbyć w grudniu.

Neumann stwierdził też, że Platforma jest również otwarta na przyjęcie Roberta Biedronia, a Koalicja Obywatelska powinna być szeroka, "od Ujazdowskiego do Nowackiej". Robert Biedroń we wrześniu zapowiedział stworzenie nowej partii politycznej. Jej nazwę i program poznany w lutym 2018 r.

d23l1eq

Wiek emerytalny bez zmian

Pytany podniesienie wieku emerytalnego, polityk stwierdził, że nie ma to sensu, bo "przyjdą populiści za rok i to wywalą". Platforma chce wprowadzić takie rozwiązania, które zachęcą do pracy potencjalnych emerytów.

- Wiemy, że ludzie muszą dłużej pracować. Ale nie możemy tego wprowadzić ustawą. Życie pokazało, że to nieskuteczna forma. Mówimy od wielu miesięcy, że musimy stworzyć ekonomiczne zachęty do pracy. Żeby się ludziom chciało i opłacało pracować, a nie przechodzić na emeryturę - podkreślił szef klubu PO.

Źródło: RMF FM

d23l1eq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23l1eq

Podziel się opinią

Share
d23l1eq
d23l1eq
Więcej tematów