Trwa ładowanie...

Tarnowskie Góry. Oddają mieszkańcom, zabierają samochodom. Strefa relaksu i zieleni

Ławki, solarna stacja do ładowania m.in. telefonów oraz zieleń. Tak już wkrótce będzie wyglądać strefa relaksu przy przecięciu ulic Piastowskiej, Lompy i Krakowskiej w Tarnowskich Górach.

Share
Śląskie. Tak już wkrótce będzie wyglądać strefa relaksu przy przecięciu ulic Piastowskiej, Lompy i Krakowskiej w Tarnowskich Górach.
Śląskie. Tak już wkrótce będzie wyglądać strefa relaksu przy przecięciu ulic Piastowskiej, Lompy i Krakowskiej w Tarnowskich Górach.Źródło: UM Tarnowskie Góry
d3pihpl

Miejsce na strefę, znajdujące się u zbiegu ulic, nie było przejezdne dla samochodów. Parkowały one przy stojących tam donicach, co nie wyglądało atrakcyjnie.

– Oddajemy miasto mieszkańcom, zabieramy samochodom. Skoro strefa nie jest wykorzystana, postanowiliśmy urządzić w niej strefę zieleni i relaksu – wyjaśnia burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech.

Śląskie. W Tarnowskich Góry strefa relaksu przepędzi samochody

Wszystko w stylistyce podobnej do ławek i stojaków, które pojawiły się niedawno na tarnogórskim Rynku. Strefa relaksu pojawi się na miejscu już w połowie maja.

Atak nożownika i strzały na Gocławiu. "Napastnik miał krew na rękach aż po łokcie"

W planie była budowa jeszcze drewnianego podestu, ale z w uwagi na zaplanowany w bliskiej przyszłości remont nawierzchni ulicy Piastowskiej zrezygnowano na razie z tego rozwiązania.

d3pihpl

Śląskie. Tarnowskie Góry śladem zabytków UNESCO. Bieg tarnogórski w nowej formule

4 czerwca odbędzie się Bieg Tarnogórski, ale po raz drugi z rzędu – z powodu pandemii – w niecodziennej formie. Uczestnicy będą mogli wybrać dowolną formę aktywności - bieganie, spacer, nordic walking, jazda na rowerze - a organizatorzy zasugerują trasę, obejmującą zabytki, które zawodnik będzie musiał zaliczyć.

- W tym roku chcemy wesprzeć Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, z uwagi na jego trudną sytuację. Bieg w tym roku przyjmie postać wydarzenia, w którym będziemy mogli poznać ciekawe obiekty zabytkowe wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO naszego miasta, również te mniej znane – mówi Maciej Kozdra ze Stowarzyszenia "TG BIEGA".

Każda osoba, która ukończy wydarzenie, otrzyma pamiątkowy medal, a startujący będą mieli dwa tygodnie na wzięcie udziału w wydarzeniu.

Pierwszych 110 zapisanych i opłaconych uczestników otrzyma voucher o wartości 47 zł do Zabytkowej Kopalni Srebra. Więcej szczegółów na stronie facebookowej: "Bieg Tarnogórski".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3pihpl

Podziel się opinią

Share
d3pihpl
d3pihpl
Więcej tematów