Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Wizyta Jurka Owsiaka. Otworzył rondo im WOŚP

Sosnowiec ma rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - WOŚP to my wszyscy. Ta nazwa to już instytucja, którą wszyscy budujemy. Mam nadzieję, że nigdy nie zostanie zmieniona - mówił Jurek Owsiak, podczas uroczystego otwarcia ronda.

Share
Sosnowiec. Jurek Owsiak odwiedził miasto i otworzył rondo im. WOŚP.
Sosnowiec. Jurek Owsiak odwiedził miasto i otworzył rondo im. WOŚP.Źródło: UM Sosnowiec
d1y5k7n

Sosnowiec ma oficjalnie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znajduje się u zbiegu ulic Kombajnistów, Zaruskiego i Małe Zagórze, tuż obok Górki Środulskiej, na której od kilku lat odbywają się koncerty i puszczane jest światełko do nieba w dniu finału WOŚP.

W uroczystości nadania skrzyżowaniu nazwy WOŚP wziął udział Jurek Owsiak. - Orkiestra nie dzieli, orkiestra łączy - od trzech dekad, tyle ile trwa nowa Polska. To jest najpiękniejsze, co nam się wszystkim udało - mówił w Sosnowcu Owsiak. - Pamiętajcie, że jak gramy, gdziekolwiek nie jesteście, to orkiestra do was wraca. Gdy w zimie marzniecie i zbieracie pieniądze to później przychodzi taki moment jak dziś. To wraca do was w postaci sprzętu medycznego. Jesteśmy razem i to jest najpiękniejsze. Chcemy żeby sprzęt, który kupujemy był jak najlepszy. Dziękuję medykom, którzy go używają. Ciągle kupujemy sprzęt, to radosne i bardzo się z tego cieszymy. Dziękuję wszystkim, którzy z nami grali, a także tym, którzy nam nie przeszkadzają – dodał.

Mieszkańcy miasta brawami przyjęli pomysłodawcę, twórcę i szefa WOŚP. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zadeklarował, że miasto nadal będzie wspierać Orkiestrę. - Nie wyobrażam sobie, żeby takie miasto jak Sosnowiec, i tacy wspaniali mieszkańcy, nie pracowali razem z Jurkiem Owsiakiem na rzecz nas wszystkich - tych, którzy potrzebują pomocy. Każdego roku to jest wielka radość wszystkich mieszkańców, którzy często dziękują mi za to, że WOŚP odbywa się właśnie w Sosnowcu, i mówią: do zobaczenia za rok. Chcemy, aby tak było do końca świata i jeden dzień dłużej - powiedział prezydent miasta.

d1y5k7n

Sosnowiec. Jurek Owsiak otworzył rondo WOŚP

Owsiak dostał na pamiątkę połówkę serca. Natomiast szef WOŚP wręczył prezydentowi pamiątkowy medal z symbolem orkiestry.

To 14. rondo im. WOŚP w Polsce. Z inicjatywą uhonorowania Orkiestry nazwą jednego z miejskich rond wystąpili na początku roku radni Koalicji Obywatelskiej i stowarzyszenia Wspólnie dla Sosnowca. W końcu kwietnia rada miasta jednogłośnie poparła ten pomysł. Co roku do nazwy ma być dodawany jeszcze jeden patron - ten, który wylicytuje taką możliwość podczas dorocznej zbiórki.

Przypomnimy, że podczas styczniowego 29. Finału WOŚP zebrano łącznie ponad 210,8 mln zł, zaś w samym Sosnowcu 519 wolontariuszy, skupionych w pięciu sztabach Orkiestry, zebrało 219 tys. 503 zł i 15 groszy. Do miasta trafił dotąd zakupiony przez Fundację WOŚP sprzęt (m.in. respiratory) o łącznej wartości ponad 4,3 mln zł.

Tłit - Marcin Kierwiński i Marcin Ociepa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1y5k7n

Podziel się opinią

Share
d1y5k7n
d1y5k7n
Więcej tematów