Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Miasto wyremontuje ul. Mikołajczyka. Zapewnia, że nie ucierpi żadne drzewo

Nie tylko wiadukt na ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu zostanie wyremontowany. Dojdzie do tego też ulica, która zostanie przebudowana.

Share
Sosnowiec. Miasto zapowiada remont ulicy Mikołajczyka.
Sosnowiec. Miasto zapowiada remont ulicy Mikołajczyka.Źródło: UM Sosnowiec
d4mq3hq

Miasto zdecydowało, że wyremontuje całą ulicę Mikołajczyka, a nie tylko wiadukt. - To kolejna ulica w naszym mieście, która zostanie odmieniona. Chodzi o część od Ronda Ludwik aż do samego wiaduktu. Co ważne, po zakończeniu prac piesi przechodzący przez jezdnię, będą czuli się jeszcze bezpieczniej - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W przetargu na remont ulicy i wiaduktu wystartowały trzy firmy. Wyceniły roboty od prawie 900 tysięcy do 1,7 mln złotych. Tradycyjnie, teraz przychodzi czas na sprawdzenie ofert. Po podpisaniu umowy, wygrana firma będzie miała 4 miesiące na przeprowadzenie prac.

d4mq3hq

Sosnowiec. Co zmieni się na Mikołajczyka?

- Całkowicie przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych. Tam zostaną wydzielone azyle, a same przejścia będą dodatkowo doświetlone – wyjaśnia wiceprezydent Sosnowca, Jeremiasz Świerzawski.

Przejścia będą wyposażone w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu. Pojawią się też "aktywne" znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych.

- Przy przejściach zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne. Na całej długości zostanie wymieniony asfalt, a przy przebudowie nie ucierpi żadne drzewo – zapewnia Świerzawski.

Warto także pamiętać, że za ponad 1,7 mln złotych firma Ambet wykona prace na wiadukcie na ulicy Mikołajczyka. Prace obejmują demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień i wymianę nawierzchni chodników.

Szczepienie na COVID-19. Niepokojący sondaż. Bartosz Arłukowicz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mq3hq

Podziel się opinią

Share
d4mq3hq
d4mq3hq
Więcej tematów