Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Mieszkańcy chcą... skoczni narciarskiej. Pomysły do budżetu obywatelskiego zaskakują

Po kilka projektów w każdej strefie lokalnej i trzynaście w ogólnomiejskiej. Mieszkańcy Sosnowca zaprezentowali kolejne pomysły w budżecie obywatelskim.

Share
Sosnowiec. Inwencja sosnowiczan nie zna granic.
Sosnowiec. Inwencja sosnowiczan nie zna granic.Źródło: Pixabay
d41uub6

Propozycje do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy mogą zgłaszać od 12 kwietnia. Tak jak w poprzednich latach pomysłów nie brakuje. W poprzednich siedmiu edycjach mieszkańcy Sosnowca wydali blisko 50 milionów złotych na ponad 200 projektów.

 - Już teraz na terenie miasta mamy grubo ponad 200 inwestycji zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Place zabaw, skwery, chodniki, siłownie pod chmurką, renowacje parków czy parkingi, a nawet tężnie solankowe. To wszystko jest już do dyspozycji sosnowiczan - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

d41uub6

Teraz tych miejsc będzie jeszcze więcej. Wśród stref najwięcej projektów, po 9, pojawiło się w strefie II (Pogoń) i VIII (Zagórze Południe). W ogólnomiejskiej, gdzie do rozdysponowania jest milion złotych, pojawiło się aż 13 pomysłów.

Sosnowiec Co zaproponowali sosnowiczanie

W Milowicach postawiono na strefy sportu i place zabaw. Pogoń to m.in. pomysł na nowe alejki w Parku Dietla, wybieg dla psów czy też parking. W Starym Sosnowcu mieszkańcy chcieliby np. ogrodu literackiego, a na Środuli m.in. skocznię narciarską (HS45). W Sielcu pojawił się pomysł rozbudowy placu zabaw, montażu ławek fitness, a w centrum miasta miałby stanąć całoroczny fortepian.

Zagórze to m.in. wybiegi dla psów, nowe skwery i miejsca parkingowe. Bobrek, Niwka to np. trampoliny i park linowy. Modrzejów to zmiany w pobliżu Trójkąta Trzech Cesarzy, w Kazimierzu zmiany na Wagowej, a w Porąbce np. inteligentne przejście dla pieszych.

 W strefie ogólnomiejskiej pojawiły się pomysły na nowe obiekty sportowe, siłownie pod chmurką, sadzenie lasu, a nawet plac zabaw dla dorosłych.

d41uub6

 - To na razie pomysły. Teraz przyjdzie czas na weryfikację formalną i spotkanie zespołu konsultacyjnego. We wrześniu poznamy ostateczna listę projektów, na które będą mogli głosować mieszkańcy. Samo głosowanie będzie miało miejsce na przełomie września i października - mówi Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego.

"Ziobro upokorzony". Bartłomiej Sienkiewicz nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d41uub6

Podziel się opinią

Share
d41uub6
d41uub6
Więcej tematów