Trwa ładowanie...
d3eixq9

Alternatywny sposób spędzenia 11 listopada - Rajd Niepodległości na Śląsku

Już po raz szósty 11 listopada odbędzie się Rajd Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do przejechania 3 próby sportowe pokonywane dwukrotnie - łącznie prawie 10 km. Tradycyjnie już trasa poprowadzi przez miasta Trójkąta Trzech Cesarzy: Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alternatywny sposób spędzenia 11 listopada - Rajd Niepodległości na Śląsku
(Jakub Kruk)
d3eixq9

W tym roku bazą rajdu będzie Sosnowiec - pod urzędem miasta zlokalizowany będzie zarówno start, jak i meta, także tutaj będzie umieszczony Park Serwisowy. Baza rajdu zmienia się co roku, ale nie zmienia się charakter imprezy - jak co roku w Dzień Niepodległości na miłośników szybkich samochodów czekają sportowe emocje. Start: 11 listopada, godzina 12:00.

- Zawodnicy są zadowoleni, więc impreza cały czas się rozwija, a my jako organizatorzy staramy się, by co roku była atrakcyjniejsza - mówi w rozmowie z WP.PL Maciej Krupa, główny organizator Rajdu Niepodległości. - To już szósta edycja Rajdu, baza przenoszona jest do kolejnych miast, w tym roku będzie w Sosnowcu. Gorąco zachęcamy nie tylko do udziału, ale i kibicowania. Wydaje nam się, że to oryginalny sposób na spędzenie Dnia Niepodległości - dodaje.

Impreza jest skierowana zarówno do kierowców amatorów, jak i posiadających licencję sportu samochodowego. Organizatorzy dzielą zawodników na klasy, a w każdej z nich można wygrać cenne nagrody. Do 8 listopada wpisowe na zawody wynosiło 100 zł, po tym terminie i w dniu Rajdu 130 zł.

Trasa Rajdu Trójkąta Trzech Cesarzy odzwierciedla nieistniejące już granice trzech zaborów, odcinki są zatem zlokalizowane na terenie Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna. Część sportowa to 3 próby sportowe pokonywane dwukrotnie o łącznej długości 9,6 km.

Patronat nad imprezą objęli prezydenci Mysłowic, Jaworzna i Sosnowca.

d3eixq9

Podziel się opinią

Share
d3eixq9
d3eixq9
Więcej tematów