Trwa ładowanie...

Śląskie. Znowu pijany za kierownicą. Wjechał w dwie 14-latki w Górkach Wielkich

W sobotę na ulicy Breńskiej w Górkach Wielkich w powiecie cieszyńskim 40-letni kierowca potrącił dwie nastolatki, które poruszały się chodnikiem. Mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu.
Share
Śląskie. W Górkach Wielkich 40-letni pijany kierowca potrącił dwie nastolatki, które poruszały się chodnikiem.
Śląskie. W Górkach Wielkich 40-letni pijany kierowca potrącił dwie nastolatki, które poruszały się chodnikiem. Źródło: Bielskie Drogi
dyzg5aj

Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach popołudniowych w miejscowości Górki Wielkie w gminie Brenna, w powiecie cieszyńskim.

Jak informuje serwis bielskiedrogi.pl 40-letni kierowca nissana nie zachował należytej ostrożności i nie zauważył, że pojazd przed nim zwolnił. Próbując ominąć przeszkodę zjechał na chodnik, gdzie potrącił dwie 14-letnie dziewczynki prawidłowo idące chodnikiem.

Doszło także do kolizji z fordem, którego próbował ominąć kierowca nissana.

dyzg5aj

Potrącone w Górkach Wielkich nastolatki szczęśliwie nie odniosły poważnych obrażeń i po badaniach w szpitalu zostały zwolnione do domu.

Sprawcą zdarzenia okazał się alkoholowy recydywista.

W sobotę w chwili potrącenia dziewczynek również znajdował się pod wpływem alkoholu. Nie posiadał także uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, które wcześniej zostały mu zabrane za jazdę "po pijaku".

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci ze Skoczowa.

dyzg5aj

Śląskie. Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów dla recydywistów

Jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, podlegające grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, kara pozbawienia wolności może wzrosnąć do lat 5.

Andrzej Duda dostał radę od serca. Autorem Ryszard Kalisz

Ponadto od 2017 roku przepisy podwyższyły dolną i górną granicę okresu, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, z 1 roku do 3 lat i z 10 do 15 lat. Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyzg5aj

Podziel się opinią

Share
dyzg5aj
dyzg5aj
Więcej tematów