Trwa ładowanie...

Śląskie. Koparki wykopały pozostałości wojny w Mikołowie i Łaziskach Górnych

Tylko w ciągu kilku godzin do policyjnej grupy minersko-pirotechnicznej w Mikołowie wpłynęły aż 3 zgłoszenia o znalezionych podczas prac ziemnych niewybuchach. Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców.

Śląskie. Przedmioty okazały się pozostałością z czasów II wojny światowej.Śląskie. Przedmioty okazały się pozostałością z czasów II wojny światowej.Źródło: Policja Śląska
d3pijrt
d3pijrt

Policjant mikołowskiej grupy minersko-pirotechnicznej dawno nie miał tak aktywnej służby. W środę do mikołowskiej komendy, godzina po godzinie, wpłynęły trzy zgłoszenia o podejrzanych znaleziskach, które zostały ujawnione podczas prac ziemnych.

Dwa dotyczyły z terenu Łazisk Górnych – na ulicy Bukowej i Wieżowej, jedno w Mikołowie przy ulicy Sosnowej.

- Tego rodzaju interwencje mundurowi z miejscowej jednostki policji podejmują wyjątkowo często. Powiat mikołowski, jak widać, pełen jest takich "niespodzianek" – przekazuje śląska policja.

W każdym ze wskazanych przypadków na miejsce zostali skierowani policjanci prewencji, by zabezpieczyć teren i wyznaczyć strefę bezpieczną. W akcji uczestniczyła także straż pożarna z Mikołowa oraz funkcjonariusze łaziskiej Straży Miejskiej.

d3pijrt

- Bezpośrednio przy znalezisku pracował policjant grupy minersko-pirotechnicznej, który po przeprowadzeniu oględzin przekazał miejsce patrolowi saperskiemu gliwickiej jednostki wojskowej. Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców – relacjonują służby prasowe śląskiej policji.

Śląskie. Niewybuchy z czasów wojny. Jak postępować bezpiecznie

W dwóch przypadkach ujawnione przez operatorów koparki przedmioty okazały się pozostałością z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały wywiezione przez wojskowych.

Kiedy powrót do szkół? Adam Niedzielski deklaruje

Policjanci po raz kolejny apelują, aby pod żadnym pozorem nie dotykać, nie przenosić czy też rozbrajać znalezisk przypominających niewybuchy. O tego typu przedmiotach należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji.

d3pijrt

Miejsce ujawnienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych - szczególnie dzieci, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3pijrt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pijrt
Więcej tematów