Trwa ładowanie...

Śląsk. Wysadził budowany blok, na początku listopada apelacja

Wpierw aktywnie sprzeciwiał się budowie, wysyłał liczne pisma ze skargami, później podpalił maszyny budowlane, aż w końcu zdecydował się na kolejny krok. Doszło do wybuchu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Share
Podłożył butle pod budynek, doszło do wybuchu. Sąd rozpatrzy apelację od wyroku
Podłożył butle pod budynek, doszło do wybuchu. Sąd rozpatrzy apelację od wyroku Źródło: Pixabay
d14hbe3

A mogło, bo podłożone przez mężczyznę butle z gazem doprowadziły do zawalenia się budowanego bloku. Do zdarzenia doszło 17 lipca 2018 r. nad ranem. Zdaniem śledczych, sprawca podłożył cztery butle z gazem propan-butan, które uprzednio przerobił. Umieścił je także w innych budowanych blokach, ale nie wybuchły. W porę zdołali je wynieść strażacy.

I wtedy zaczęły się poszukiwania. Po kilku miesiącach udało się namierzyć sprawcę. Mateusz H. został zatrzymany w lutym 2019 r. Śledczy oskarżyli go o zniszczenie budynku, próbę wysadzenia w powietrze dwóch kolejnych, a także o spalenie w 2017 r. dwóch koparek należących do podwykonawców na budowie bloku. Na liście przestępstw są też groźby karalne oraz kilkanaście wyłudzeń świadczeń socjalnych na szkodę wyższych uczelni i ośrodków pomocy społecznej.

Mężczyzna nie przyznał się do najpoważniejszych zarzutów, a jedynie do tego że sfałszował karty przebiegu studiów. W lipcu br. sąd wymierzył mu karę 6,5 roku więzienia, grzywnę i nakazał naprawić szkody.

d14hbe3

Mimo że proces - w przypadku wysadzenia w powietrze budynku, miał charakter poszlakowy to sąd nie miał wątpliwości, że oskarżony jest winny. Wcześniejsze liczne zachowania sprawcy świadczą o tym, że posiadał motyw, by dopuścić się takiego przestępstwa.

2 listopada bielski sąd okręgowy rozpatrzy apelację od wyroku, którą złożyła obrona Mateusza H.

Wybuch wulkanu na La Palmie. Jak wpływa na turystykę?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d14hbe3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14hbe3
d14hbe3
Więcej tematów