Trwa ładowanie...

Śląsk. Przyjechał spod Radomia, czaił się nocą w Mikołowie i wybijał szyby

Dzięki determinacji właściciela budynku w Mikołowie policja zatrzymała 56-letniego mężczyznę z powiatu radomskiego, który od kilkunastu tygodni pod osłoną nocy wybijał w oknach szyby. Straty sięgnęły blisko dwóch tysięcy złotych.
Share
Śląsk. 56-letni mężczyzna pod osłoną nocy wybijał szyby w kamienicy w Mikołowie.
Śląsk. 56-letni mężczyzna pod osłoną nocy wybijał szyby w kamienicy w Mikołowie.Źródło: Policja Śląska
d43rd9p

Podejrzany w sprawie mieszkaniec województwa mazowieckiego nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, twierdząc, że jego pobyt w powiecie mikołowskim to zwyczajny zbieg okoliczności.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w połowie listopada 2020 roku gdy wybito szyby w oknach budynku mieszkalnego przy ulicy Słonecznej w Mikołowie. Sprawca przychodził na posesję ze swoimi kamieniami i rzucał nimi w okna. Wszystko działo się w środku nocy.

Dzięki wyjątkowej determinacji oraz zaangażowaniu właściciela budynku, w nocy z 18 na 19 stycznia udało się zatrzymać podejrzanego mężczyznę. W ręce mundurowych trafił niedaleko miejsca, które upatrzył sobie jako swój stały cel. Znaleziono została także torba wypełnioną kamieniami.

d43rd9p

Śląsk. Wybijał szyby w kamienicy w Mikołowie. Miał konflikt z właścicielką

Jak się okazało, sprawcą był 56-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, w którym przebywa na stałe. Jak wynika z akt postępowania, człowiek ten był w konflikcie z poprzednią właścicielką posesji i wiele wskazuje na to, że swoim zachowaniem chciał dokuczyć właśnie jej.

Inauguracja Joe Bidena. Aleksander Kwaśniewski: to próba powrotu do normalności, łatwo nie będzie

W trakcie przesłuchania mieszkaniec powiatu radomskiego nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. - W obszernych wyjaśnieniach usiłował przekonać śledczych, że jego ostatni pobyt w Mikołowie to zupełny zbieg okoliczności i nie ma nic wspólnego z niszczeniem mienia – relacjonuje śląska policja.

Sprawa wkrótce znajdzie swój finał w sądzie. 56-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43rd9p

Podziel się opinią

Share
d43rd9p
d43rd9p
Więcej tematów