Trwa ładowanie...

Śląsk. Poszukiwany w Niemczech ukrywał się od roku. Wpadł w Kuźni Raciborskiej

Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania, który ukrywał się od roku. Zatrzymany ma do obycia karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności w związku z popełnionym przestępstwem.

Share
Śląsk. Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania.
Śląsk. Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania.Źródło: Policja Śląska, Fot: slaska.policja.gov.pl
d1s7qfz

W poniedziałek około 18.00 dyżurny raciborskiej komendy otrzymał zgłoszenie interwencji domowej przy ulicy Żwirowej w Kuźni Raciborskiej. Na miejsce skierowani zostali mundurowi z miejscowego komisariatu.

W trakcie interwencji policjanci sprawdzili zastane na miejscu osoby w policyjnych systemach informacyjnych. Wtedy też okazało się, że jeden z uczestników jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

d1s7qfz

Dokument ten wydał za nim w 2019 roku niemiecki sąd. 36-letni mężczyzna powinien odbywać karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności, orzeczoną właśnie za popełnione przestępstwo.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, skąd zostanie przewieziony do docelowego zakładu karnego.

Śląsk. Mężczyzna unikał kary od 21 lat

Roczne ucieczka przed wyrokiem to w sumie niewiele. Miesiąc temu policjanci z Częstochowy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od… 21 lat. W tym czasie wystawiono za nim 3 listy gończe. Mężczyzna poszukiwany był od 1999 roku, m. in. za kradzieże i paserstwo, których się dopuścił.

Tadeusz Rydzyk i urodziny Radia Maryja. Jest reakcja rzecznika rządu Piotra Müllera

Na podstawie analizy zgromadzonych w tej sprawie informacji, operacyjni z częstochowskiej komendy wpadli na trop 49-latka i ustalili gdzie mieszka. Do zatrzymania poszukiwanego trzema listami gończymi mężczyzny doszło w jednym z mieszkań w Białogardzie w województwie zachodniopomorskim.

d1s7qfz

Śląsk. Rekordzista z Tychów z 19 listami gończymi

Z kolei w Tychach zatrzymano 25-latka, który był poszukiwany od 2015 roku dziewiętnastoma listami gończymi, dwoma nakazami doprowadzenia i jednym poszukiwaniem administracyjno-porządkowym. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim marihuanę, z której można było przygotować blisko 40 działek dilerskich tego narkotyku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1s7qfz

Podziel się opinią

Share
d1s7qfz
d1s7qfz
Więcej tematów