Trwa ładowanie...

Orzesze. Kierowca zaufał nawigacji, utknął na torach kolejowych

Do Sądu Rejonowego w Mikołowie trafi wkrótce wniosek o ukaranie kierującego ciężarówką, który zignorował zakaz wjazdu na jedną z ulic na terenie Orzesza i w efekcie utknął na torach. Policjantom tłumaczył, że tak prowadziła go nawigacja.

Share
Orzesze. Kierowca przy pomocy nawigacji jazdę skończył na... torach kolejowych.
Orzesze. Kierowca przy pomocy nawigacji jazdę skończył na... torach kolejowych.Źródło: Śląska Policja
daq59ky

14 stycznia po godzinie 10:00 policjanci drogówki zostali wezwani do Orzesza na ulicę Bieni. Kierujący ciężarówką utknął na przejeździe kolejowym. Ruch pociągów został wstrzymany.

Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Po przyjeździe na miejsce stwierdzili, że ciężarówki mają zakaz poruszania się tą drogą. Kierowca zignorował więc zakaz wjazdu i w ogóle nie powinno tam go być. Na miejsce przybyła Ochotnicza Straż Pożarna z Orzesza, przy wsparciu której udało się ściągnąć samochód z torowiska. Podczas manewru doszło jednak do uszkodzenia jednej z rogatek.

daq59ky

Orzesze. Kierowca był trzeźwy

35-letni kierujący, mieszkaniec Zabrza był trzeźwy, jednak jak sam przyznał, tak prowadziła go nawigacja, więc nie patrzył na znaki drogowe.

Za zignorowanie podstawowych zasad ruchu drogowego zabrzanin odpowie przed sądem.

Szczęście w nieszczęściu miała natomiast mieszkanka Mikołowa. W czwartek (14 stycznia) około godziny 20.00 dyżurny z mikołowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu z pociągiem.

Na przejeździe kolejowym w Mikołowie na ulicy Myśliwskiej, kierująca peugeotem, poruszając się w kierunku Łazisk Górnych, wjechała wprost pod pociąg relacji Bohumin - Katowice. Samochód był kompletnie zniszczony. Na szczęście kierującej nic się nie stało. Była jednak pijana. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 39-latka nie miała także uprawnień do prowadzenia samochodów.

Jadwiga Emilewicz z dziećmi na stoku. Adam Niedzielski: ja bym tak nie zrobił

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
daq59ky

Podziel się opinią

Share
daq59ky
daq59ky
Więcej tematów