Trwa ładowanie...

Katowice. Wpadł brutalny gang narkotykowy, jest oskarżenie

Przemycali z Holandii i Niemiec, a potem obracali na terenie województwa łódzkiego znacznymi ilościami marihuany, amfetaminy i tabletek extasy. Były także kradzieże i rozboje z użyciem broni palnej. Teraz zarzuty usłyszało 14 osób.

Oskarżonym grozi do 12 lat odsiadki.Oskarżonym grozi do 12 lat odsiadki.Źródło: Pexels, fot: Donald Tong z Pexels
d2o04e4
d2o04e4

Akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim skierował Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Zorganizowana grupa przestępcza został założona i była kierowana przez Konrada S. Grupa funkcjonowała od połowy 2011 do końca 2016 roku na terenie województwa łódzkiego m.in. w Tomaszowie Mazowieckim oraz innych miejscowościach, a także w Wielkiej Brytanii.

Działalność grupy koncentrowała się głównie na obrocie znacznymi ilościami marihuany, amfetaminy, tabletek extasy oraz haszyszu. Ponadto jej członkowie dokonywali planowanych i nadzorowanych przez Konrada S., kradzieży i rozbojów – także z użyciem broni palnej, a także przemytów znacznych ilości marihuany, amfetaminy i tabletek extasy z Holandii i Niemiec. W popełnianie tych przestępstw były angażowane również osoby działające poza strukturami zorganizowanej grupy przestępczej, które również zostały objęte aktem oskarżenia.

„Struktura grupy w lokalnym środowisku osób trudniących się handlem narkotykami wzbudzała respekt – głównie z uwagi na osobę jej założyciela – Konrada S., który miał skłonności do brutalnych zachowań i wymuszał bezwarunkowe posłuszeństwo” – podał dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach oskarżył Konrada S. o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast 13 osób o udział w niej. Kolejne zarzuty dotyczą dokonywania obrotu znacznymi ilościami narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy, tabletek extasy oraz haszyszu. Przestępstwa narkotykowe zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

d2o04e4

Dziewięciu podejrzanych tymczasowo aresztowano. Wobec 6 osób zastosowano poręczenia majątkowe, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Koronawirus. Medycy zarobią lepiej? Stanisław Karczewski zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2o04e4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o04e4
Więcej tematów