Trwa ładowanie...

Katowice. Od tragedii do cudu. Akcja ku przestrodze śląskiej policji w przeddzień wakacji 2021

Początek wakacji już w najbliższy piątek. Policjanci śląskiej drogówki przygotowali materiał filmowy ku przestrodze. Spot pod nazwą "Od tragedii do cudu" uświadamia, że niebezpieczeństwa w ruchu drogowym nie można przewidzieć.

Share
Śląskie. Spot pod nazwą "Od tragedii do cudu" uświadamia, że niebezpieczeństwa w ruchu drogowym nie można przewidzieć.
Śląskie. Spot pod nazwą "Od tragedii do cudu" uświadamia, że niebezpieczeństwa w ruchu drogowym nie można przewidzieć.Źródło: Policja Śląska
dpcl16z

W związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz rozpoczętym już sezonem urlopowym Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zorganizowała w środę briefing prasowy połączony z prezentacją materiału filmowego, zrealizowanego na bazie mrożącego krew w żyłach zdarzenia drogowego, które miało miejsce w czasie ubiegłorocznych wakacji.

Przed przejściem dla pieszych na odpowiedni moment na pokonanie jezdni czekała mama z trojgiem małych dzieci. Jedno z dzieci siedziało w wózku, pozostałe maluchy grzecznie oczekiwały przy mamie.

dpcl16z

Katowice. Akcja śląskiej policji w przeddzień wakacji 2021

W końcu przed przejściem zatrzymał się samochód. - Pewnie dlatego, że kierująca nim inna mama z tyłu wiozła własną pociechę. Zwyczajnie, po ludzku, zachowała się ze zrozumieniem. Gdy idąca pieszo kobieta weszła na przejście, pojawił się przeraźliwy pisk opon hamującego pojazdu - opisuje śląska policja.

Strefa kibica w Warszawie. Co to były za emocje! Reakcja znanego aktora bezbłędna

To był kolejny kierowca, który za późno zauważył, co się dzieje przed nim. Następnie po pisku nastąpił huk. Nadjeżdżający kierujący nie opanował swojego samochodu i uderzył w stojące już przed przejściem auto. To z kolei siłą odrzutu potrąciło przechodzące po pasach dzieci.

- To wprost niewiarygodne, że wszyscy przeżyli tak niebezpieczne zdarzenie. Poszkodowanych została czwórka dzieci oraz kierująca, która ustąpiła pieszym pierwszeństwa. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Cud? Tak. Racjonalnie nie można tego wytłumaczyć – podkreślają policjanci.

dpcl16z

Obydwie mamy zgodziły się wystąpić przed kamerą i opowiedzieć o tym, co przeżywały w tamtej chwili. Nie zgodził się sprawca zdarzenia – pomimo zapewnienia ukrycia wizerunku i zmiany barwy głosu.

- Mamy nadzieję, że spot pod tytułem "Od tragedii do cudu" pozwoli uświadomić nam wszystkim, jak bardzo realne jest zagrożenie na drodze oraz jak wiele zależy od zachowań i wzajemnych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego – przekazują policjanci.

Śląskie. Ponad pół tysiąca wypadków i 42 ofiar w wakacje 2020

Śląska policja przypomina, że ubiegłoroczne wakacje to nie tylko cuda. Grubo powyżej 9300 zdarzeń, ponad 500 wypadków, w których 42 osoby zostały zabite, a 644 ranne.

71 ofiar wypadków to dzieci i młodzież, która nie ukończyła 18. roku życia. Każdego dnia na śląskich drogach poszkodowany był tak młody człowiek.

dpcl16z

- Nikt nie jest pod specjalną ochroną, a zachowania innych użytkowników dróg stanowią dla nas niewiadomą. Często tragiczną w skutkach. Cuda zdarzają się niezwykle rzadko. Pamiętajmy o tym także w wakacje 2021 – apeluje śląska policja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpcl16z

Podziel się opinią

Share
dpcl16z
dpcl16z
Więcej tematów