Trwa ładowanie...

Śląskie. Mężczyzna ugrzązł w bagnie. Ratunek w ostatniej chwili

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań. 67-letni mieszkaniec Myszkowa, który wybrał się do lasu, utknął w bagnie i nie potrafił się z niego wydostać. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, pomógł pies.

Share
Po prawie 5 godzinach udało się odnaleźć zaginionego.
Po prawie 5 godzinach udało się odnaleźć zaginionego.Źródło: Policja Śląska, Fot: slaska.policja.gov.pl
d1n85r2

67-letni mężczyzna około godziny 15.00 udał się w okolice lasu przy ulicy Gruchla w Myszkowie i nie wrócił do domu. Zaniepokojona tym faktem rodzina zaalarmowała wieczorem myszkowskich policjantów.

Ze zgłoszenia wynikało, że zaginiony mężczyzna jest osobą nieporadną i cierpi na demencję starczą. W akcji poszukiwawczej oprócz policjantów i strażaków brał udział również przewodnik z psem tropiącym.

d1n85r2

Sytuacja była bardzo dynamiczna, gdyż temperatura powietrza spadała coraz niżej. Trudna akcja poszukiwawcza w rejonie masywu leśnego zakończyła się sukcesem tuż po północy. Po prawie 5 godzinach udało się szczęśliwie odnaleźć zaginionego seniora w środku lasu. Pomógł im pies tropiący.

Jak się okazało, pomoc przyszła w ostatniej chwili. 67-latek nie mógł poruszać się o własnych siłach, bo ugrzązł w bagnie. Wyczerpany, zziębnięty i zdezorientowany mężczyzna został wyciągnięty z mokradeł i przekazany pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego.

Śląska policja apeluje do osób starszych, ich opiekunów i rodzin, aby zachowały zdrowy rozsądek i zadbały, aby osoby starsze nie wychodziły tak późno w rejon kompleksów leśnych. To zaginięcie, na szczęście zakończone pozytywnie, pokazuje, że gdyby nie szybka i skuteczna reakcja służb, mogłoby dojść do tragedii.

Stadion Narodowy ze szpitalem polowym. Radosław Sikorski komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1n85r2

Podziel się opinią

Share
d1n85r2
d1n85r2
Więcej tematów