Trwa ładowanie...
d2rdxlg

Częstochowa. Miasto zwróci za niewykorzystane bilety uczniów i studentów

Uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz studenci mogą wnioskować o zwrot pieniędzy za okres, w którym byli pozbawieni możliwości korzystania z ważnego biletu okresowego. Powód? Wdrożenie wakacyjnego rozkładu jazdy autobusów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Częstochowa. Miasto zwróci za niewykorzystane bilety uczniów i studentów.
Częstochowa. Miasto zwróci za niewykorzystane bilety uczniów i studentów. (UM w Częstochowie, Fot: czestochowa.pl)
d2rdxlg

O wdrożeniu od poniedziałku wakacyjnych rozkładów – w związku z decyzją rządu o zamknięciu szkół i ogłoszeniu kolejnych ograniczeń – organizator częstochowskiej komunikacji miejskiej informował w ubiegłym tygodniu.

W poniedziałek rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie i tamtejszego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Maciej Hasik podał, że uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz studenci mogą wnioskować o zwrot pieniędzy za okres, w którym byli pozbawieni możliwości korzystania z ważnego biletu okresowego.

- Żeby uzyskać zwrot, należy zwrócić się z pisemnym wnioskiem, np. drogą mailową lub drogą pocztową, ze wskazaniem okresu, którego dotyczy sprawa wraz z podaniem numeru karty miejskiej z biletem i numerem rachunku bankowego, na który zostanie zwrócona określona suma – poinformował Hasik.

d2rdxlg

Częstochowa. Zwrot za bilety dla uczniów złożony "niezwłocznie"

Rzecznik MZDiT podał ponadto, że kwota zostanie wyliczona proporcjonalnie od dnia wprowadzenia nauki zdalnej dla ucznia lub studenta do końca ważności danego biletu (jeśli bilet wygasł w międzyczasie), a gdy bilet jest wciąż ważny, za czas od dnia wprowadzenia nauki zdalnej do dnia jej zniesienia lub do daty zakończenia ważności biletu.

Wniosek powinien być złożony "niezwłocznie". Prośba o zwrot powinna zostać złożona w trakcie trwania nauki zdalnej. Wnioski wysłane po przywróceniu nauki stacjonarnej mają być rozpatrywane negatywnie.

Sprawa kard. Henryka Gulbinowicza. "Nie było takiej kary w Polsce przez tysiąc lat"

Hasik przypomniał, że po złożeniu wniosku bilet zostanie zablokowany i nie będzie uprawniał do korzystania z przejazdów. Podkreślił też, że okresowe bilety szkolne czy studenckie nie uprawniają jedynie do podróży do szkoły czy uczelni, a pozwalają na przemieszczanie się po mieście w dowolnym celu. Dlatego MZDiT i MPK proszą o przemyślenie decyzji o złożeniu wniosku.

d2rdxlg

Częstochowa. Zmiana rozkładów jazdy i braki wśród kierowców

MZDiT przyznał w ubiegłym tygodniu, że czasowa zmiana rozkładów jazdy na wakacyjne jest podyktowana również wynikającymi z pandemii problemami kadrowymi wśród kierowców (np. liczne kwarantanny).

Wakacyjne rozkłady jazdy obowiązywały w Częstochowie już podczas wiosennej fali pandemii koronawirusa.

Obecnie w środkach publicznego transportu zbiorowego obowiązuje w całej Polsce limit liczby pasażerów do 30 procent nominalnej pojemności pojazdu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rdxlg

Podziel się opinią

Share
d2rdxlg
d2rdxlg
Więcej tematów