Trwa ładowanie...

Czarnek w temacie nauki zdalnej. Kiedy nastąpi powrót do szkół?

Jeśli krzywa dziennych zakażeń koronawirusem zostanie wypłaszczona, to mamy szansę, by po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Czy powrót do szkół w najbliższym czasie faktycznie jest możliwy?
Share
Czarnek w temacie nauki zdalnej. Kiedy nastąpi powrót do szkół?
Czarnek w temacie nauki zdalnej. Kiedy nastąpi powrót do szkół?Źródło: East News
d37y2oy

Powrót do szkół już wkrótce? Przemysław Czarnek odpowiada

Jak przypomina Czarnek, dzieic na pewno nie wrócą do szkół przed 29 listopada. "Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuacje opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszytko jest z sobą powiązane" - oznajmił Przemysław Czarnek, nowy szef MEN na antenie radia WNET.

Przemysław Czarnek chce zmian w podręcznikach. Anna Maria Żukowska: to przerażające

Nowy szef MEN podkreślił przy okazji, że sama nauka zdalna wygląda na pewno dużo lepiej niż wyglądało na wiosnę, gdy dopiero "raczkowaliśmy w tym zakresie". Czarnek przypomniał też, że w ramach dwóch programów "Zdalna szkoła" i "Zdalna szkoła plus" przekazano blisko 500 mln zł na informatyzację szkół.

d37y2oy

Czarnek w temacie "wolności nauczania". Zapowiada zmiany

Podstawowa rzecz, to wolność nauki; dziś jej nie ma - ocenił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" - podaje Polska Agencja Prasowa. Jak informuje PAP, Czarnek zapowiedział również, że wyjdzie z propozycją zmian legislacyjnych, które zapewnią wolność nauki.

Czytaj też:Przemysław Czarnek. Jest kolejny apel o odwołanie ministra. "Musi odejść"

Przemysław Czarnek odpowiadał na pytanie klubowiczów, którzy obawiają się wysyłać na uniwersytety swoje dzieci, by nie zatraciły tam wartości, które im wpajano - czytamy na portalu niezalezna.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37y2oy

Podziel się opinią

Share
d37y2oy
d37y2oy
Więcej tematów