Trwa ładowanie...

Bytom. Pierwszy projekt zrealizowany. Czworonogi mają swój plac

W ramach "6 dla Stroszka” zrealizowano już jeden z projektów zgłoszonych w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Przy ul. Hlonda został otwarty wybieg dla psów.
Share
Bytom. Wybieg dla psów to pierwszy zrealizowany projekt z "6 dla Stroszka".
Bytom. Wybieg dla psów to pierwszy zrealizowany projekt z "6 dla Stroszka". Źródło: UM Bytom
dlmjzel

Trwa opracowanie dokumentacji projektowej dla trzech kolejnych projektów: budowy siłowni na świeżym powietrzu przy ul. Szymały, placu zabaw przy ul. Gwarków Tarnogórskich i miejsca wypoczynkowo-rekreacyjnego przy ul. Hlonda. Ich realizacja zgodnie z umową powinna zakończyć się jeszcze w wakacje.

- Realizacja tych projektów została przesunięta z 2020 na 2021 roku bowiem dotychczas oferenci składali oferty, których wartość przekraczała planowane do wydatkowania środki na ten cel - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. - Po ogłoszeniu kolejnego przetargu udało się wyłonić firmę, która w ramach zaplanowanej kwoty zrealizuje inwestycję. Wykonawca jest obecnie na etapie wykonania dokumentacji projektowej. Po jej weryfikacji i akceptacji będzie mógł przystąpić do realizacji inwestycji – dodaje.

Bytom. "6 dla Stroszka" nabiera konkretów

Wykonawcą wszystkich trzech projektów będzie wyłoniona w przetargu firma FreeKids s.c, a ich realizacja będzie kosztować 752 tys. 909 zł.

dlmjzel

Warto dodać, że do realizacji pozostały jeszcze dwa projekty w ramach „6 dla Stroszka”, budowa wybiegu dla psów pomiędzy ul. Graniczną i Szymały oraz ścianki do graffiti u zbiegu ul. Strzelców Bytomskich i Sikorskiego.

- Z powodów technicznych konieczne było przełożenie tych dwóch inwestycji na 2021 rok. Obecnie jesteśmy na etapie aktualizacji programu funkcjonalno-użytkowego, a po jego opracowaniu będziemy mogli ogłosić postępowanie przetargowe - mówi Krzysztof Maksysz, p.o. naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Projekt "6 dla Stroszka” złożony przez mieszkańców Stroszka zagłosowało 1791 osób, a sama inicjatywa jest doskonałym przykładem jak udana i efektywna może być współpraca lokalnej społeczności.

Księża w polskiej policji. Zaskakująca deklaracja inspektora Ciarki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlmjzel

Podziel się opinią

Share
dlmjzel
dlmjzel
Więcej tematów