Trwa ładowanie...

Bytom. Na razie jest hałaśliwa i niebezpieczna. Ulica Miarki przygotowuje się do zmian

Bytomianie z ulicy Miarki skarżą się na nadmierny hałas i prędkość samochodów, zbyt małą liczbę przejść dla pieszych i brak zieleni. Jak można rozwiązać choć część tych problemów? Odpowiedzi szukają eksperci z miast Metropolii. Wyniki testów będą podstawą zmian docelowych.

Śląskie. Eksperci z miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pomogą zmienić ulicę Miarki w Bytomiu.Śląskie. Eksperci z miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pomogą zmienić ulicę Miarki w Bytomiu.Źródło: UM Bytom
d36rkl7
d36rkl7

Mieszkańcy ulicy Miarki wskazują, że ulica, przy której mieszkają, jest niebezpieczna i głośna. Zwracają też uwagę na jeżdżące za szybko samochody osobowe i ciężarowe, zatarasowane chodniki oraz pieszych przebiegających przez jezdnię między autami.

- Zdecydowaliśmy się na udział w pilotażowym programie, dzięki któremu ulica ma szansę na pozytywne zmiany. Mam nadzieję, że wypracowane rozwiązania pogodzą potrzeby zarówno jej mieszkańców, jak i korzystających z niej kierowców - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. 

Bytom. Hałas na ulicy Miarki szkodliwy dla zdrowia

Nie wszyscy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, co powoduje, że w stosunku do innych ulic bytomskiego Śródmieścia, na Miarki dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych i jest tam głośno.

Marek Suski o zapowiedzi Tomasza Grodzkiego. Użył mocnych słów

- Pomiary hałasu wskazują na 75dB, co sprawia, że dłuższe przebywanie w tym miejscu przy największym natężeniu ruchu jest szkodliwe dla zdrowia. Kwestią często zgłaszaną przez mieszkańców są również problemy z wyjazdem z podwórek czy trudności w poruszaniu się pieszo. Postaramy się poszukać rozwiązań - zapowiada Paweł Wittich z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

d36rkl7

Bytom. Zmiany na ulicy Miarki. Kto pracuje nad pomysłem

Projekt zmian na ulicy Miarki opracuje zespół Metropolitalnej Szkoły Prototypowania (technika projektowania) prowadzonej przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Tworzą go urzędnicy zajmujący się urbanistyką, inżynierią ruchu, transportem publicznym, rewitalizacją, inwestycjami oraz partycypacją z Bytomia, Gliwic, Rudy Śląskiej, Tychów, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca, a także pracownicy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i eksperci zewnętrzni.

- Podstawą do opracowywanych pomysłów projektowych będą uwagi zgłoszone dotychczas przez mieszkańców ulicy Miarki oraz wywiady, które przeprowadzimy w najbliższym czasie. Zapraszamy do rozmów - mówi urbanista Paweł Jaworski.

Śląskie. Powstanie projekt przekształcenia ulicy Miarki w Bytomiu

Pierwsza okazja do podzielenia się spostrzeżeniami na temat obecnego funkcjonowania ulicy Miarki w Bytomiu pojawi się w czwartek 13 maja w godzinach 12.00-15:00, a kolejna - 20 maja w godzinach 16.00-19.00. 

d36rkl7

Przedstawiciele Szkoły wykonają także niezbędne pomiary ruchu i parkowania, przygotują wszystkie formalności związane z testowaniem rozwiązań tymczasowych, a potem opracują projekt trwalszych przekształceń. Z podsumowaniem części badawczej i założeniami transformacji będzie można się zapoznać w trakcie spotkania otwartego pod koniec czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d36rkl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36rkl7
Więcej tematów