Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Bransoletka za wsparcie sadzenia drzew i sprzątanie lasów

Ekolodzy z bielskiej fundacji Arka, pod auspicjami programu aktywnej edukacji ekologicznej "Zielona Ręka”, rozpoczęli zbiórkę funduszy, która umożliwi im jesienią sadzenie drzew i sprzątnie lasów. Pieniądze gromadzą sprzedając bransoletki wykonane przez artystkę.
Share
W Bielsku Białej rozdają bransoletki za wsparcie projektów ekologicznych. (zielonaręka.pl)
W Bielsku Białej rozdają bransoletki za wsparcie projektów ekologicznych. (zielonaręka.pl)
d2icel9

- Fundusze można przekazywać w formie darowizny. Każda bransoletka to jedno posadzone przez nas drzewo i jeden worek zebranych śmieci z terenów przyrodniczych. Jesienią zliczymy, ile zostało ich sprzedanych, i we współpracy z leśnikami posadzimy drzewa. Przeprowadzimy też zbiórkę odpadów – powiedziała Alicja Fober z Arki.

Bransoletka zaprojektowana została specjalnie przez artystkę Małgorzatę Rozenau, absolwentkę katowickiej ASP, malarkę i projektantkę grafiki. - Przy jej przygotowaniu pomagali nam nasi przyjaciele i wolontariusze. Akcji towarzyszy zbiórka przedmiotów z mosiądzu, które Arka przekaże do recyklingu tak, aby produkcja bransoletki była neutralna dla środowiska – powiedziała Fober.

Bielsko-Biała. Projekty fundacji

Prezes fundacji Wojciech Owczarz wyraził nadzieję, iż dzięki projektowi posadzone zostaną w tym roku tysiące nowych drzew i zebranych będzie kilka tysięcy worków śmieci. - To jeden ze sposobów realizacji programu aktywnej edukacji ekologicznej "Zielona Ręka”, który w ub.r. stał się największą taką inicjatywą w Polsce. Skupił ponad 500 tys. uczestników. Trwa już nabór i mamy ponad 300 tys. zgłoszeń – powiedział.

d2icel9

Fundacja od ponad 15 lat prowadzi różnorodne działania ekologiczne. - Te doświadczenia chcemy wykorzystać prowadząc całoroczny program aktywnej ekologii. Edukujemy, ale przede wszystkim prowadzimy proste i wymierne działania. Wspólnie z innymi sadzimy drzewa, sprzątamy tereny przyrodnicze, walczymy ze smogiem, ratujemy zwierzęta, chronimy bioróżnorodność. Budujemy ruch społeczny, który będzie wymuszał zmiany na politykach i biznesmenach – wyjaśnił Wojciech Owczarz

Szczepionka na COVID. Prof. Andrzej Horban mówi, co zrobić, żeby nie marnować dawek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2icel9

Podziel się opinią

Share
d2icel9
d2icel9
Więcej tematów