Trwa ładowanie...

Bank stracił ponad 22 mln zł, zatrzymana była prezes

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali byłą prezes jednego z banków spółdzielczych na Śląsku. Śledczy zarzucają jej wyrządzenie szkody w kwocie ponad 22 mln złotych, co spowodowało niewypłacalność banku.

Share
Śląskie. Na działalności byłej prezes jeden z banków spółdzielczych stracił blisko 23 mln zł.
Śląskie. Na działalności byłej prezes jeden z banków spółdzielczych stracił blisko 23 mln zł.Źródło: Śląska Policja
d1cpl51

Śledztwo prowadzone przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach. Sprawa dotyczy niegospodarności w jednym z banków spółdzielczych na terenie województwa śląskiego.

Śląskie. Była prezes doprowadziła do niewypłacalności banku

- Jak ustalili śledczy, była prezes banku, poprzez podejmowanie niekorzystnych decyzji kredytowych, wyrządziła szkodę majątkową w wielkich rozmiarach na kwotę nie mniejszą niż 22,7 miliona złotych i spowodowała niewypłacalność banku – podała policja.

Kobieta została zatrzymana. W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach usłyszała zarzuty między innymi wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę banku. Prokuratura wystąpiła o jej tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku śledczych o aresztował podejrzaną na trzy miesiące. Grozi jej do dziesięciu lat więzienia.

d1cpl51

Dodajmy, że policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej kilka dni temu zakończyli też śledztwo w sprawie sprawie poświadczenia nieprawdy w podróżach służbowych przez prezes zarządu jednego ze szpitali w Tarnowskich Gór. Kobieta miała wyłudzić 12 tysięcy złotych za fikcyjne delegacje. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zakwestionowano 42 wyjazdy na trasach wykazanych po terenie kraju, gdzie łączne odległości wynosiły ponad 14 tys. km.

Ekspertka o polskiej szkole. Wskazała główne niedoskonałości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1cpl51

Podziel się opinią

Share
d1cpl51
d1cpl51
Więcej tematów