CBŚP rozbiło gang pseudokibiców z Zabrza. Podejrzanym postawiono blisko 70 zarzutów

Grupa powiązane ze środowiskiem pseudokibiców zajmowała się hurtowym obrotem narkotyków oraz przestępstwami m.in. przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu i wolności. CBŚP zatrzymało w tej sprawie 11 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja jednocześnie zatrzymała podejrzanych
Policja jednocześnie zatrzymała podejrzanych (East News)
WP

U podejrzanych poza amfetaminą, marihuaną i kokainą znaleziono maczety, kastety, pałki teleskopowe i pistolet hukowy. Według ustaleń śledczych członkowie gangu byle ściśle powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. Grupa była bardzo hermetyczna i działała na terenie Śląska, w szczególności w Zabrzu.

Policjanci razem z prokuratorami przygotowali jednoczesne zatrzymanie osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach zatrzymanym przedstawiono około 70 zarzutów związanych między innymi z hurtowym obrotem narkotykami oraz przestępstwami przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu, wolności i wymiarowi sprawiedliwości. Przedstawiono im też zarzut udziały w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zobacz też: policjanci z Katowic zapobiegli "ustawce" pseudokibiców

WP

Jednej osobie, która zdaniem śledczych kierowała grupą, postawiono 18 zarzutów, m.in. wpływania groźbą na działania funkcjonariusza policji.

WP

Sąd aresztował na trzy miesiące osiem osób. Większości z podejrzanych grozi do 15 lat więzienia.

WP
WP