ycipk-3wwrwm

CBŚP rozbiło gang pseudokibiców z Zabrza. Podejrzanym postawiono blisko 70 zarzutów

Grupa powiązane ze środowiskiem pseudokibiców zajmowała się hurtowym obrotem narkotyków oraz przestępstwami m.in. przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu i wolności. CBŚP zatrzymało w tej sprawie 11 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja jednocześnie zatrzymała podejrzanych
Policja jednocześnie zatrzymała podejrzanych (East News)
ycipk-3wwrwm

U podejrzanych poza amfetaminą, marihuaną i kokainą znaleziono maczety, kastety, pałki teleskopowe i pistolet hukowy. Według ustaleń śledczych członkowie gangu byle ściśle powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. Grupa była bardzo hermetyczna i działała na terenie Śląska, w szczególności w Zabrzu.

Policjanci razem z prokuratorami przygotowali jednoczesne zatrzymanie osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach zatrzymanym przedstawiono około 70 zarzutów związanych między innymi z hurtowym obrotem narkotykami oraz przestępstwami przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu, wolności i wymiarowi sprawiedliwości. Przedstawiono im też zarzut udziały w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zobacz też: policjanci z Katowic zapobiegli "ustawce" pseudokibiców

Jednej osobie, która zdaniem śledczych kierowała grupą, postawiono 18 zarzutów, m.in. wpływania groźbą na działania funkcjonariusza policji.

ycipk-3wwrwm

Sąd aresztował na trzy miesiące osiem osób. Większości z podejrzanych grozi do 15 lat więzienia.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3wwrwm

ycipk-3wwrwm