Trwa ładowanie...

Alert antysmogowy na Śląsku. Normy przekroczone o 800 proc.

Fatalna jakość powietrza w woj. śląskim. W środowy wieczór normy stężenia pyłów niemal we wszystkich miastach regionu zostały przekroczone o kilkaset procent.

Alert antysmogowy na Śląsku. Normy przekroczone o 800 proc.Źródło: airly.eu/screen
d2i5g0h
d2i5g0h

Fatalny poziom smogu! Nie wychodźcie z domu, jeśli nie musicie. To groźne dla zdrowia - alarmuje dziennikzachodni.pl. Serwis podkreśla, że dane z godz. 20 są alarmujące niemal dla całego woj. śląskiego.

Normy zostały przekroczone m.in. w Rybniku, Bytomiu, Piekarach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Łazach, Bielsku-Białej. Jakość powietrza jest katastrofalna.

Śląskie media apelują do mieszkańców, aby jeśli nie muszą, nie wychodzili z domów, bo wdychanie tak zanieczyszczonego powietrza jest szkodliwa dla zdrowia.

d2i5g0h

Z danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wynika, że smog utrzymuje się też w miastach Małopolski i Opolszczyzny.

gios.gov.p
Źródło: gios.gov.p

Kto musi uważać?

Lekarze ostrzegają, że na złą jakość powietrza szczególnie wrażliwe są dzieci, młodzież oraz starsi, a także osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, z chorobami alergicznymi skóry i oczu oraz palacze (także bierni) papierosów.

d2i5g0h

Wszystkie te osoby w takie dni powinny zrezygnować - albo choć ograniczyć - wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni, w tym uprawianie sportu, czyli np. bieganie i jazdę na rowerze. Jeśli ktoś musi utrzymać aktywność, to rozwiązaniem może być maska antysmogowa.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Gowin o zarobkach w NBP: szlag mnie trafił

d2i5g0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i5g0h
Więcej tematów