Trwa ładowanie...
d4ev6xi

Śląsk. Przewoził osobowym BMW ośmioro dzieci

Śląscy policjanci zatrzymali osobowe BMW, którym podróżowało 10 osób, w tym ośmioro dzieci. Policja mówi o skrajnej bezmyślności i przypomina, jakie są zasady przewożenia dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochodem osobowym podróżowało 10 osób, kierowca nie miał prawa jazdy, a samochód ważnego przeglądu
Samochodem osobowym podróżowało 10 osób, kierowca nie miał prawa jazdy, a samochód ważnego przeglądu (East News, Fot: Adam STASKIEWICZ)
d4ev6xi

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe BMW. W pojeździe tym, razem z kierowcą, było 10 osób. Z ośmiorga podróżujących dzieci aż pięcioro powinno być przewożonych w fotelikach.

To nie jedyny błąd, jaki popełnił 36-letni kierowca. Mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nigdy nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu.

W dodatku osobowe BMW nie miało ważnego przeglądu technicznego i nie było dopuszczone do ruchu. Policjanci wystawili mandat nieodpowiedzialnemu kierowcy, odholowali samochód na policyjny parking, a liczną rodzinę odesłali do komunikacji miejskiej.

d4ev6xi

Policja przy tej okazji przypomina, że za nieprawidłowe przewożenie dziecka w samochodzie grozi mandat w wysokości 150 zł i 6 pkt karnych. Brak fotelika dla najmłodszych podróżnych może okazać się śmiertelnie niebezpieczny w momencie jakiegokolwiek wypadku drogowego.

Źródło: slaskapolicja.gov.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Barbara Nowacka o Robercie Biedroniu. "Zszedł na ziemię, ale nie wiem, czy spokorniał"

d4ev6xi

Podziel się opinią

Share
d4ev6xi
d4ev6xi
Więcej tematów