Trwa ładowanie...

Prawo jazdy w telefonie: Sprawdź, od kiedy obowiązuje cyfrowe prawo jazdy, które ma ułatwić życie kierowcom

Prawo jazy w telefonie: Ministerstwo Cyfryzacji pod względem technicznym jest już gotowe na cyfrowe prawo jazdy. Zobacz, od kiedy wejdą w życie nowe przepisy.
Share
Prawo jazdy w telefonie: Sprawdź od kiedy obowiązuje cyfrowe prawo jazdy, które ma ułatwić życie kierowcom
Prawo jazdy w telefonie: Sprawdź od kiedy obowiązuje cyfrowe prawo jazdy, które ma ułatwić życie kierowcomŹródło: WP.PL, Fot: Tomasz Budzik
dp3282x

Prawo jazdy w telefonie

Cyfrowe prawo jazdy, które ma za zadanie ułatwić życie polskim kierowcom, już niedługo wejdzie w życie. Aktualnie wszyscy czekają na przepisy, które będą je regulować. Wszystko wskazuje jednak na to, że najpewniej policjantom z rogówki pokażemy dokumenty w telefonie już w pierwszym kwartale 2020 roku.

Wiadomo, że w ramach elektroniczne usługi mObywatel, kierowcy będą mogli przechowywać w swoich telefonach następujące dokumenty:

  • karta pojazdu
  • dowód rejestracyjny pojazdu
  • dokument potwierdzający ubezpieczenie OC
dp3282x

Cyfrowe prawo jazdy – od kiedy będzie obowiązywać?

Nim cyfrowe prawo jazdy wejdzie w życie, niezbędna będzie modyfikacja ustaw o ruchu drogowym. Do tej pory kierowcom za jazdę bez dokumentów groził mandat wysokości 50 złotych. Po zakończeniu procesu legislacyjnego możliwe będzie posługiwanie się mobilnym prawej jazdy, które mimo wszystko nie będzie miało oficjalnego charakteru i nie będzie honorowane w czasie zagranicznego wyjazdu.

dp3282x

Podziel się opinią

Share
dp3282x
dp3282x
Więcej tematów