Trwa ładowanie...
d4i6uk9

Skończył śledztwo ws. szefa CBA i podał się do dymisji

Prokurator okręgowy w Rzeszowie Robert Kiliański podał się do dymisji. Informację tę potwierdza rzeczniczka prokuratury Mariola Zarzyka-Rzucidło. Nie umiała jednak powiedzieć, jakimi powodami kierował się prokurator. - Swoją decyzję uzasadnił w piśmie do prokuratury apelacyjnej - powiedziała rzeczniczka. Jak podaje serwis tvp.info
ma to mieć związek z ogłoszeniem na trzy dni przed wyborami prezydenckimi aktu oskarżenia przeciwko b. szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu.

d4i6uk9
d4i6uk9

Jak powiedziała prokurator apelacyjna w Rzeszowie Anna Habało, pismo z prośbą o przyjęcie rezygnacji prokuratora Kiliańskiego zostało już przekazane do prokuratury generalnej; tam ma wkrótce zapaść decyzja. Zaprzeczyła jednak, że w piśmie prokurator uzasadnił swoją decyzję.

Przypomniała jednocześnie, że prokurator Kiliański był i nadal jest delegowany do Rzeszowa z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Kiliański był prokuratorem okręgowym w Rzeszowie od maja 2009 r.

W ubiegły czwartek Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zakończyła śledztwo przeciwko Kamińskiemu, któremu grozi do 8 lat więzienia. Prokuratura zarzuciła mu nadużycie uprawnień, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA dotyczącymi wręczenia łapówki osobom powołującym się na wpływy w resorcie rolnictwa i funkcjonariuszom publicznym oraz kierowanie podrabianiem dokumentów i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o te dokumenty.

d4i6uk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i6uk9
Więcej tematów