ycipk-4lgpks

Skład nowego rządu poznamy już w piątek. Jest potwierdzenie

Nie musimy czekać do 12 listopada. Już w piątek, po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS zostanie ogłoszona struktura oraz skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Poinformował o tym rzecznik rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek dowiemy się, jak będzie wyglądał nowy rząd
W piątek dowiemy się, jak będzie wyglądał nowy rząd (East News, Fot: Jacek Domiński)
ycipk-4lgpks

- Po zakończeniu piątkowego posiedzenia Komitetu Politycznego PiS, zostanie ogłoszona struktura oraz skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego - powiedział rzecznik rządu Piotr Muller. O przyspieszeniu Wirtualna Polska pisała w czwartek.

O tym, że Komitet Polityczny PiS skład rządu pozna już w piątek, mówił nam Ryszard Terlecki. Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie zwleka? Może chodzić o uniknięcie niekontrolowanych przecieków.

ycipk-4lgpks

Jak udało się ustalić reporterowi WP Michałowi Wróblewskiemu, młody polityk PiS Łukasz Schreiber może zastąpić Jacka Sasina w funkcji szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów, awans czeka na przewodniczącego komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT Marcina Horałę, z funkcji gabinetu politycznego premiera odejdzie Marek Suski. Z rządem pożegnają się m.in. Henryk Kowalczyk i Krzysztof Tchórzewski, wzmocnieni zostaną Jadwiga Emilewicz i Konrad Szymański.

Michał Kamiński: Kaczyński byłby lepszym marszałkiem seniorem niż Macierewicz

Kto odejdzie z rządu? najprawdopodobniej Henryk Kowalczyk (minister środowiska) i Krzysztof Tchórzewski (minister energii), a także minister sportu Witold Bańka, który obejmie funkcję szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Ministerstwo cyfryzacji ma zostać "wchłonięte" przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

ycipk-4lgpks

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4lgpks

ycipk-4lgpks
ycipk-4lgpks