Trwa ładowanie...

Skandaliczne słowa Piotra Natanka. Porównał dzieci do zwierząt. Teraz może stanąć przed sądem

Były ksiądz Piotr Natanek znów zszokował. Porównał w jednym ze swoich kazań dzieci do zwierząt. Teraz może za to stanąć przed sądem. Pozew zapowiedział ojciec 9-letniej dziewczynki.

Suspendowany ksiądz Piotr NatanekSuspendowany ksiądz Piotr NatanekŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d3jfxjz

Na Piotrze Natanku kara suspensy ciąży już od 10 lat. Nałożył ją jeszcze na niego kard. Stanisław Dziwisz. Nie przeszkadza to jednak b. księdzu w wygłaszaniu kazań, które mówiąc delikatnie są często bardzo kontrowersyjne.

Natanek odprawia msze korzystając ze swojej "Pustelni Niepokalanów" na terenie małopolskiej Grzechyni (powiat suski). Wstęp do świątyni jest tylko dla wybranych wyznawców. Jego nauki są jednak szeroko transmitowane w internecie m.in. w serwisie YouTube.

d3jfxjz

- Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10 przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem - powiedział.

Będzie pozew?

Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Zgłosił się do nas ojciec 9-letniej dziewczynki, której nie byłoby na świecie, gdyby nie ta procedura medyczna. Powiedział, że nie wyobraża sobie jak ktoś może tak dehumanizować drugiego człowieka" - czytamy w oświadczeniu.

Jak podaje Ośrodek, ojciec dziewczynki będzie na drodze procesowej domagał się od b. ks. Natanka przeproszenia wszystkich dzieci, które urodziły się dzięki in vitro. "Nasi prawnicy będą reprezentować go przed sądem" - podkreślono.

d3jfxjz

Nadal można się też zgłaszać, by dołączyć do aktu oskarżenia. Więcej informacji jest TUTAJ.

Ksiądz mówił podczas komunii o klapsach. Dr Piotrowska i o. Gużyński komentują

Kim jest Piotr Natanek?

Piotr Natanek to były ksiądz katolicki, kaznodzieja oraz rekolekcjonista. Uzyskał on tytuł doktora nauk teologicznych oraz habilitację z historii. Nauczał także w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

d3jfxjz

Natanek w 2011 roku został suspendowany przez metropolitę krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Od ponad 10 lat nie może sprawować funkcji kapłańskich. Jednak nadal to robi.

- Odprawianie przez niego mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo i głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła - podkreślił ks. Łukasz Michalczewski w rozmowie z KAI.

- Grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek, nosi znamiona sekty. Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła katolickiego - dodał ks. Michalczewski.

W 2020 roku "Gazeta Krakowska" informowała, że były ksiądz postawił sanktuarium we wsi Grzechynia koło Makowa Podhalańskiego (województwo małopolskie). Tam Natanek prowadzi swoją działalność.

d3jfxjz

Źródło: KAI/Facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3jfxjz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jfxjz
Więcej tematów