Trwa ładowanie...

Piotr Natanek ma problemy. Nadzór budowlany nakazał rozebrać część budowli "Pustelni Niepokalanów"

Były ksiądz Piotr Natanek ma problemy. Nadzór budowlany nakazał rozebranie części budowli znajdującej się w jego "Pustelni Niepokalanów".

Share
Piotr Natanek ma problemy. Nadzór budowlany nakazał rozebrać część budowli "Pustelni Niepokalanów"
Źródło: YouTube.com
d2pktlt

Piotr Natanek ma problemy. Interweniuje nadzór budowlany

Jak informuje "Gazeta Lubuska", były ksiądz Piotr Natanek ma problemy z nadzorem budowlanym. W lasach między Grzechynią a Zawoją (gmina Maków Podhalański) wybudował swoją "Pustelnię Niepokalanów". Teren ogrodził wysokim płotem. Wybudowano tam kaplicę, spiżarnię, magazyn na drewno oraz budynek mieszkalny, kapliczki, kamienne ścieżki i drewniane mostki.

Budynki powstawały na skarpach lub są w nie wkomponowane. Jakość tych budowli pozostawia jednak wiele do życzenia. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Suchej Beskidzkiej - Maksymilian Głowacz - wszczął kontrolę, po której okazało się, że wszystkie budynki powstają nielegalnie i nakazał ich rozbiórkę.

Natanek odmówił podpisania protokołu, dodając że jest to jego prywatna własność. Według planów zagospodarowania przestrzennego tych terenów, mają to być lasy. Piotr Natanek nie odwołał się od decyzji nadzoru budowlanego.

d2pktlt

Kim jest Piotr Natanek

Piotr Natanek to były ksiądz, który został suspendowany. To oznacza, że nie może odprawiać mszy świętej, nauczać, prawić kazań ani pobierać dochodów. Piotr Natanek utworzył jednak swoją religijną sektę. Odprawia nabożeństwa podobne do mszy świętych i nic nie robi sobie z nałożonych na niego zakazów.

Natanek choć nie jest już księdzem, to cieszy się sporą grupą swoich wyznawców. Były ksiądz nagrywa swoje kazania i publikuje je w internecie. Sprawą zajęła się krakowska kuria, która Piotra Natanka nazwała "fałszywym prorokiem".

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pktlt

Podziel się opinią

Share
d2pktlt
d2pktlt
Więcej tematów