Trwa ładowanie...
d1pc1no

Sinice w Zatoce Gdańskiej. Czerwone flagi na popularnych plażach

Sinice krzyżują plany osobom, które w weekend pojechały nad morze. Znów pojawiły się w wodach Zatoki Gdańskiej. Ratownicy wywieszają czerwone flagi na kolejnych plażach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sinice znów pojawiły się u wybrzeży Bałtyku
Sinice znów pojawiły się u wybrzeży Bałtyku (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
d1pc1no

Dopiero co poinformowano o otwarciu kąpielisk w Gdańsku, a już trzeba było je zamknąć. Czytelniczka WP poinformowała nas przez dziejesiewp.pl, że na gdańskiej plaży Jelitkowo wywieszono czerwoną flagę.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Powodem jest zakwit sinic. Do wody nie wolno wchodzić również na Brzeźnie. Z aktualizowanej na bieżąco mapy serwisu kąpieliskowego wynika, że podobnie jest już w Sopocie.

sk.gis.gov.pl

Wiatr i prądy morskie powodują, że skupiska sinic mogą szybko się przemieszczać. Ratownicy na bieżąco podejmują decyzję o tym, w których miejscach można się kąpać, a gdzie byłoby to niebezpieczne.

d1pc1no

Zobacz także: Wicepremier Sasin broni porażek Szydło w Brukseli

Sinice w Bałtyku. Psują weekend plażowiczom

Ostatnio sinice pojawiły się w Zatoce Gdańskiej w czwartek. Ale w sobotę przed południem problem był nieaktualny. Niestety tylko przez krótki czas.

d1pc1no

Sanepid ostrzega, że kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować wysypkę i podrażnienie skóry. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pc1no

Podziel się opinią

Share

d1pc1no

d1pc1no
Więcej tematów