Trwa ładowanie...

Pogoda. Temperatura wody w Bałtyku. Czy sinice mogą zakłócić wakacyjny wypoczynek nad morzem?

Bałtyk jest wakacyjnym celem podróży niejednej polskiej rodziny. Pogoda w ostatnich dniach nie sprzyjała kąpieli, jednak z każdym dniem sytuacja ma się poprawiać. Sprawdzamy, jaka jest temperatura wody w Bałtyku.

Share
Pogoda. Temperatura wody w Bałtyku. Czy sinice mogą zakłócić wakacyjny wypoczynek nad morzem?
Źródło: www.netfactory.pl, fot: NetFactory
d1qlafl

Pogoda. Temperatura wody w Bałtyku

Pogoda ma duży wpływ na temperaturę wody w Bałtyku. Wraz z cieplejszymi dniami, coraz cieplejsza będzie również woda. Niestety wysoka temperatura ma również wpływ na sinice, które potrafią pokrzyżować plany wielu urlopowiczów.

W piątek najwyższą temperaturę woda w Bałtyku miała w Świnoujściu i Pucku, gdzie w piątek zmierzono 20 st. C. Tam również na razie nie zauważono wzmożonego występowania sinic, ani innych problemów z wodą, dlatego urlopowicze mogli śmiało korzystać z ciepłej wody i słonecznej aury.

Tak entuzjastycznie do kąpieli nie podchodzą urlopowicze na Helu. Tam woda w Bałtyku w piątek miała zaledwie 18 st. C. Na szczęście na helskich plażach również powiewała biała flaga oznaczająca możliwość kąpania się w morzu.

d1qlafl

W najbliższych dniach pogoda ma przynieść wyższe temperatury. Miejscami słupki rtęci sięgną 30 stopni. Taka prognoza to zarówno dobra, jak i zła informacja dla plażowiczów. Z jednej strony ciepłe powietrze oznacza również cieplejszą wodę. Z drugiej jednak upały wpływają na rozwój sinic, a te mogą sparaliżować nadmorskie kąpieliska. Szczególnie zagrożone mogą być rejony Zatoki Gdańskiej, gdzie w minionych dniach zamykano kąpieliska z powodu zakwitu sinic.

W piątek nieczynne było również kąpielisko nr 6 w Darłówku. Tu czerwona flaga powiewała z powodu wykrycia zbyt dużej ilości bakterii escherichia coli.

Temperatura wody w Bałtyku:

Gdynia 19°C
Hel 18 °C
Kołobrzeg 19°C
Międzyzdroje 19°C
Puck 20°C
Świnoujście 20°C
Ustka 19°C
Władysławowo 19°C
Mielno 19°C

d1qlafl

Podziel się opinią

Share
d1qlafl
d1qlafl
Więcej tematów