Trwa ładowanie...
ycipk-3st3ui

Sinice wróciły do Zatoki Gdańskiej. Cztery kąpieliska zamknięte

Sinice pojawiły się w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej w czwartek po południu. W związku z zagrożeniem, jakie niosą dla zażywających kąpieli w Bałtyku, zamknięto cztery kąpieliska. Mogą one jednak zostać ponownie otwarte w każdej chwili. Decyzje w tej sprawie na bieżąco podejmują ratownicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez sinice zamknięto cztery kąpieliska w Gdańsku
Przez sinice zamknięto cztery kąpieliska w Gdańsku (PAP)
ycipk-3st3ui

Przez sinice zamknięto kąpieliska przy Domu Zdrojowym oraz molo w Brzeźnie, a także dwa kąpieliska w Jelitkowie. Jak podkreśla Sanepid, sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie. Wiatr i prądy morskie powodują, że skupiska sinic mogą szybko się przemieszczać. Stan kąpielisk można sprawdzić na mapie, którą na bieżąco aktualizuje Główny Inspektorat Sanitarny.

W związku z obecnością sinic zamknięto również kąpieliska w woj. zachodniopomorskim - w Stepnicy i Gryficach. W Darłówku Zachodnim czerwona flaga wisi z powodu zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Wykryto tam bakterie e. coli.

ycipk-3st3ui

Decyzja ws. poszczególnych kąpielisk należy do strzeżących ich ratowników. To oni obserwują wodę i w zależności od jej stanu - podejmują decyzję o tym, czy w wodzie przy danej plaży można zażywać kąpieli.

Sanepid ostrzega, że kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować wysypkę i podrażnienie skóry. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Zobacz także: Strajk nauczycieli 1 września? Jacek Sasin o chaosie w szkołach

ycipk-3st3ui

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3st3ui

ycipk-3st3ui
ycipk-3st3ui