Trwa ładowanie...

Sinice w Bałtyku. Sanepid zamyka kolejne kąpieliska

Sinice na kolejnych 4 kąpieliskach w województwie pomorskim, w Gdańsku, na Mierzei Wiślanej i Półwyspie Helskim. W środę służby sanitarne z tego samego powodu zamknęły 11 miejsc. Na kolejnych dwóch kąpiel jest zabroniona ze względu na podwyższony poziom bakterii.
Share
Gdańsk. Z powodu sinic służby sanitarne zamknęły kąpielisko w Brzeźnie
Gdańsk. Z powodu sinic służby sanitarne zamknęły kąpielisko w BrzeźnieŹródło: East News, Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER
d2ekg17

Główny Inspektor Sanitarny sprawdza sytuację i aktualizuje dane, stąd apel do odpoczywających nad Bałtykiem, by sprawdzali sytuację na stronie GIS. W czwartek przed południem zakaz kąpieli obowiązywał już na 17 kąpieliskach.

W środę jakość wody w morzu pogarszała się w bardzo szybkim tempie – oceniły pomorskie służby sanitarne. Wczesnym popołudniem informowano o 8 zamkniętych kąpieliskach. Potem zakazano kąpieli jeszcze w trzech miejscach.

Urlopowicze i mieszkańcy nie wykąpią się m.in. w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej: w Orle, Stogach, kąpielisku "Dom Zdrojowy" w Brzeźnie, Molo w Brzeźnie oraz Klipper Jelitkowo. Z tego samego powodu zamknięte są także oba kąpieliska w Stegnie zlokalizowanej u nasady Mierzei Wiślanej oraz cztery kąpieliska na Półwyspie Helskim - trzy w Juracie i jedno w Jastarni.

d2ekg17

Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

Z kolei z powodu wykrycia w próbkach wody nadmiernej ilości bakterii - enterokoków, zamknięte są dwa inne kąpieliska zlokalizowane nad Zatoką Gdańską. Chodzi o - położone w sąsiedztwie ujścia Wisły - Mikoszewo oraz jedno z pięciu kąpielisk zorganizowanych w Krynicy Morskiej - Bulwar Słoneczny 1.

W środę zamknięte zostało także kąpielisko Przystań w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim.

d2ekg17

Służby sanitarne alarmują i przypominają, że w przypadku obfitego zakwitu sinic obowiązuje absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować m.in. wysypkę na skórzy albo zaczerwienienie spojówek. W przypadku napicia się takiej wody mogą pojawić się bóle brzucha, wymioty i biegunka

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Interia

d2ekg17

Podziel się opinią

Share
d2ekg17
d2ekg17
Więcej tematów