ycipk-2itlrg

Silny huk w Kwidzynie i Grudziądzu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wyjaśnia

Mieszkańcy województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego usłyszeli we wtorek po godz. 18 tajemniczy huk. Komunikat z tłumaczeniem zjawiska pojawił się dopiero po kilku godiznach. Zaniepokojeni mieszkańcy nie spodziewali się jednak takiego wyjaśnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
RCB przekonuje, że przyczyną huku był przelot myśliwców
RCB przekonuje, że przyczyną huku był przelot myśliwców (East News, Fot: Gerard)
ycipk-2itlrg

Głośny huk słyszalny był po godz. 18, na terenie województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, szczególnie w Kwidzynie i Grudziądzu. Odgłos przypominający eksplozję, był słyszany dwukrotnie w ciągu kilkunastu sekund. Mieszkańcy myśleli, że to mógł być wybuch. Mówili o trzęsących się meblościankach i pękających szybach - podaje portal dziennikbaltycki.pl.

Policja i straż pożarna nie odnotowały jednak żadnego zgłoszenia w tej sprawie. Nikt nie ucierpiał. Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz wyjaśnił na Twitterze, że przyczyną był przelot dwóch myśliwców. W sprawie szczegółów odesłał do Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Pojawiły się informacje, że samoloty mogły przekroczyć barierę dźwięku.

ycipk-2itlrg

Lokalny pasjonat lotnictwa w rozmowie z serwisem grudziadz365.pl przekonuje jednak, że to niemożliwe. Wojskowe samoloty mają zakaz przekraczania dźwięku nad teren zabudowanym. Ponadto Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku i Mińsku Mazowieckim zaprzeczają, że doszło do lotów z ich udziałem. Internauci spekulują, że myśliwiec mógł pochodzić z Niemiec, bo podobne głosy były słyszane tam wcześniej.

Zobacz także: Andrzej Duda dla WP: lubię Donalda Trumpa

ycipk-2itlrg

Źródło: dziennikbaltycki.pl/grudziadz365.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-2itlrg
ycipk-2itlrg