Trwa ładowanie...

Senator PO Paweł Grubski zrzekł się immunitetu

Grubski zapowiedział w krótkim oświadczeniu, że w piątek stawi się w prokuraturze "w celu wysłuchania stawianych mu zarzutów". Śledczy chcą mu postawić zarzuty dotyczące korupcji.

Share
Senator PO Paweł Grubski zrzekł się immunitetu
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1b98xc

Wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Grubskiemu z Platformy Obywatelskiej prokuratura złożyła pod koniec grudnia. Zarzuty stawiane politykowi dotyczą m.in. podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym oraz wpływania na przetarg dla wojska.

- To ewidentna, prowadzona od pięciu lat nagonka na mnie jako obywatela i polityka! - skomentował wówczas ten wniosek, w rozmowie z rmf24.pl Grubski.

Przyznał, że w oświadczeniu majątkowym rzeczywiście mógł popełnić błąd. Senator PO stwierdził, że nie wpisał do oświadczenia majątkowego pożyczki od teściów, którą zwrócił oraz tego, że spóźnił się z zapłaceniem podatku. Jednak zarzut o lobbowanie na rzecz jednego z przedsiębiorców w przetargu na Wirtualny System Taktyczny Pola Walk dla sił specjalnych Grubski nazwał "absurdalnym".

Według prokuratorów, Maciej Grubski zaniżał wartość posiadanego majątku. Jak podała Prokuratura Krajowa, miał zaniżyć ją w sumie o ponad 105 tysięcy złotych w latach 2011-2012.

d1b98xc

W drugiej sprawie chodzi o udaremnienie wartego 22 miliony złotych przetargu dla wojska: przetarg dotyczył zakupu laserowego symulatora, tzw. Wirtualnego Systemu Taktycznego Pola Walk, który miał służyć do szkolenia sił specjalnych. Według prokuratorów, senator Grubski, zabiegał, by wygrała konkretna firma: miał ujawniać jej informacje z postępowania przetargowego. W efekcie przetarg anulowano.

Grubski poinformował dzisiaj, że sam zrzekł się immunitetu 16 stycznia. To oznacza, że prokuratura może przedstawić mu zarzuty.

d1b98xc

Podziel się opinią

Share
d1b98xc
d1b98xc
Więcej tematów