Trwa ładowanie...

Senator chce zawiadomić prokuraturę ws. Katarzyny Lubnauer. Przewodnicząca Nowoczesnej: "próba zastraszenia"

- Nie oskarżyliśmy senatora Biereckiego - zapewniła w rozmowie z WP Katarzyna Lubnauer. Przewodnicząca Nowoczesnej odbiera jako "próbę zastraszenia" wniosek, który parlamentarzysta chce skierować przeciwko niej. Sprawa dotyczy "prania brudnych pieniędzy"
Share
Katarzyna Lubnauer uważa, że senator Bierecki powinien się wytłumaczyć ze stenogramów
Katarzyna Lubnauer uważa, że senator Bierecki powinien się wytłumaczyć ze stenogramówŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
dxqzjjf

- Ani nie groziłam panu Biereckiemu, ani nie mam kontroli nad prokuraturą, która podlega pod ministra rządu PiS Zbigniewa Ziobrę – dziwi się w rozmowie z WP Katarzyna Lubnauer. Nowoczesna złożyła w czwartek zawiadomienie w związku z doniesieniem "Gazety Wyborczej" i zawartym tam w stenogramie "podejrzeniem Pana Czarneckiego o możliwości prania brudnych pieniędzy".

W sprawę miał być zamieszany senator PiS. Ze stenogramu wynika, że Grzegorz Bierecki chciał zdeponować w Getin Banku "60-70 mln". Przewodnicząca Nowoczesnej w rozmowie z WP podkreśliła, że jej ugrupowanie sprawdziło oświadczenie majątkowe senatora, ale nie wykazał w nim takich środków. Znajdowała się tam ok. połowa kwoty, o której rozmawiano.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała, że Katarzyna Lubnauer musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi powtarzania takich informacji. Lubnauer uznała, że to "próba zastraszania” przy pomocy "prokuratury zależnej od PiS”.

dxqzjjf

Zobacz także: "Ostro u Hofmana ws. KNF. "Uważam, że jest to afera na skalę większą niż Amber Gold”

Senator Grzegorz Bierecki szykuje zawiadomienie

Po wystąpieniu Mazurek senator Bierecki powiedział w rozmowie z portalem polsatnews.pl, że "przygotowywane jest zawiadomienie dotyczące bezpodstawnego zawiadomienia przez panią Lubnauer prokuratury o przestępstwie".

dxqzjjf

Podkreślił też, że gdyby cokolwiek było na rzeczy, zostałyby uruchomione odpowiednie procedury. A skoro tak się nie stało, zarzuty tego typu są bezpodstawne i przewodnicząca Nowoczesnej musi się liczyć z konsekwencjami ich powielania.

- Nie oskarżyliśmy w tej sprawie senatora Biereckiego, wnioskujemy do prokuratury o zbadanie sprawy – zaznaczyła Lubnauer. I dodała, że Nowoczesna do swojego wniosku dołączyła jawne oświadczenia majątkowe senatora.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxqzjjf

Podziel się opinią

Share
dxqzjjf
dxqzjjf
Więcej tematów