Trwa ładowanie...
leszek czarnecki

Przesłuchanie Leszka Czarneckiego. Podano datę i godzinę

Prokuratura poinformowała, że biznesmen Leszek Czarnecki zostanie przesłuchany ws. afery w KNF w piątek o godz. 16 w Katowicach.

Share
Przesłuchanie Leszka Czarneckiego. Podano datę i godzinę
Źródło: PAP, Fot: Szymon Łaszewski
d4avrjq

Leszek Czarnecki, właściciel Getin Noble Banku, zostanie przesłuchany jako pierwsza osoba w śledztwie ws. KNF. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje RMF FM, z których wynikało, ze do przesłuchania dojdzie w piątek. Biznesmen ma się stawić w śląskim wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej w Katowicach o godz. 16 - poinformowało po rozmowie z rzeczniczką Prokuratury Krajowej prok. Ewą Bialik tvp.info.

d4avrjq

Pełnomocnikiem Czarneckiego jest Roman Giertych. Przesłuchanie jest związane z doniesieniami "Gazety Wyborczej". Wynika z nich, że były już szef KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 r. miał mu zaoferować specjalną protekcję dla tego banku, w zamian za 40 mln zł. Rozmowa została nagrana.

We wtorek Chrzanowski, który początkowo twierdził, że nie rozważa dymisji, zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczacego KNF. Doszło do tego po tym, jak został wezwany do natychmiastowego powrotu z zagranicznej podróży. W środę Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4avrjq

Podziel się opinią

Share
d4avrjq
d4avrjq
Więcej tematów