Trwa ładowanie...

Senacka komisja nie rekomenduje przeprowadzenia referendum konstytucyjnego

Senacka Komisja Ustawodawcza nie rekomenduje poparcia prezydenckiego wniosku o zarządzenie referendum konstytucyjnego. Tylko 2 senatorów było "za".

Share
Senacka komisja nie rekomenduje przeprowadzenia referendum konstytucyjnego
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d325em3

- Nie jestem usatysfakcjonowany stanowiskiem senackiej komisji ws. wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzenie referendum ws. zmian w konstytucji. To nie jest decyzja wiążąca dla Senatu jako całej izby - stwierdził prezydencki minister Paweł Mucha.

4 senatorów było przeciwnych zarekomendowaniu Senatowi wniosku, a 6 wstrzymało się od głosu. Senat rozpocznie debatę dotyczącą inicjatywy referendalnej prezydenta ok. godz. 16. Przedtem senatorowie PiS mają się naradzać z kierownictwem partii, informuje RMF FM.

d325em3

- Senatorowie PiS z uwagą będą dyskutować nad wnioskiem prezydenta o zarządzenie referendum ws. zmian w konstytucji; mają poważny problem, ale myślę, że podejmą decyzje racjonalną - stwierdził w poniedziałek marszałek Sejmu Marek Kuchciński. I zaznaczył, że będzie to decyzja "Senatu", a nie PiS.

Pomysł przeprowadzenia referendum konstytucyjnego to inicjatywa prezydenta. Andrzej Duda chce, by pytania zadać Polakom w dniach 10-11 listopada. PiS odnosił się do tego terminu z rezerwą.

Zobacz także: Gawłowski po wyjściu z aresztu: stoję z otwartą przyłbicą, niczego się nie obawiam

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d325em3

Podziel się opinią

Share
d325em3
d325em3
Więcej tematów