Trwa ładowanie...
d3wpu9y

Sekretarz generalny ONZ apeluje o pomoc dla Pakistanu

Sekretarz generalny ONZ wezwał świat do niezwłocznej pomocy dla dotkniętego powodzią Pakistanu. - Potrzebuje jej w tym kraju 20 milionów ludzi - powiedział Ban Ki-moon podczas otwarcia w siedzibie ONZ konferencji państw-potencjalnych darczyńców.
Share
Sekretarz generalny ONZ apeluje o pomoc dla Pakistanu
Źródło: AFP
d3wpu9y

Sekretarz generalny ONZ porównał katastrofalną powódź, która ostatnio nawiedziła Pakistan, do tsunami, które sześć lat temu spustoszyły wiele krajów basenu Oceanu Indyjskiego. - 15, a może nawet 20 milionów ludzi potrzebuje natychmiastowej pomocy - przekonywał Ban Ki-moon podczas konferencji w Nowym Jorku.

Ban Ki-moon obawia się, że i tak katastrofalna sytuacja w Pakistanie może być wkrótce jeszcze gorsza, bo meteorolodzy zapowiadają tam na najbliższe tygodnie ulewy monsunowe. - Niszczycielska siła przyrody będzie rosła z dnia na dzień - ostrzegał sekretarz generalny ONZ.

Celem konferencji ONZ jest zebranie jak najwięcej pieniędzy na pomoc dla ofiar powodzi w Pakistanie. Oczekuje się między innymi, że szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton ogłosi decyzję rządu USA o zwiększeniu amerykańskiej pomocy dla Pakistanu z 90 do 150 milionów dolarów.

d3wpu9y

Podziel się opinią

Share
d3wpu9y
d3wpu9y
Więcej tematów