Trwa ładowanie...
d1ul8p5

Sejm powołał następcę Wassermanna w komisji hazardowej

Andrzej Dera (PiS) będzie pracował w hazardowej komisji śledczej. Zastąpił klubowego kolegę Zbigniewa Wassermanna, zmarłego tragicznie w katastrofie samolotowej koło Smoleńska. O powołaniu Dery w skład komisji zdecydował w piątek sejm.

Share
d1ul8p5

W piątkowym głosowaniu kandydaturę Dery do komisji poparło 406 posłów, jeden był przeciw, trzech wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna potrzebna do wyboru Dery wynosiła 206 głosów.

- Nie jestem generalnie człowiekiem agresywnym. Spróbuję - choć wiem, że jest to praktycznie niewykonalnym zadaniem - zastąpić pana Wassermanna. Przez rok miałem zaszczyt pracować z nim w komisji ds. zbadania okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika, dużo się od niego nauczyłem. Będę próbował merytorycznie, ale też jeżeli chodzi o sposób zadawania pytań, "być bliżej" posła Wassermanna. Na nim się będę wzorował - mówił Dera w środę.

Poseł PiS jest doświadczonym sejmowym śledczym. W poprzedniej kadencji Sejmu zasiadał w tzw. bankowej komisji śledczej, która badała nieprawidłowości w działaniach organów państwa w procesie przekształceń niektórych banków.

W obecnej kadencji Dera pracuje w komisji śledczej ds. zbadania okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika. W opinii posła PiS, komisja ta do końca czerwca powinna zakończyć prace, co umożliwi mu pełne zaangażowanie się w nowe zadanie.

Komisja śledcza, która bada tzw. aferę hazardową, przerwała prace nad czas kampanii wyborczej. Ma wznowić je 7 lipca.

d1ul8p5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ul8p5
d1ul8p5
Więcej tematów