Trwa ładowanie...
d2i3j00

Schetyna i Siemoniak oskarżają Morawieckiego o kłamstwo. Możliwe jest postępowanie prawne

Opozycja zarzuca Mateuszowi Morawieckiemu kłamstwo. Premier powiedział, że koalicja PO-PSL nie budowała dróg i mostów. Grzegorz Schetyna rozważa nawet podjęcie w tej sprawie kroków prawnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna w czasie konferencji prasowej w Warszawie
Grzegorz Schetyna w czasie konferencji prasowej w Warszawie (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d2i3j00

"Premier Morawiecki kłamie" napisał na Twitterze Tomasz Siemoniak, były wicepremier i wieloletni minister obrony w rządach PO. Polityk wyliczył o ile wydłużyła się sieć dróg w Polsce w latach 2008-2015, czyli za rządów koalicji PO-PSL. W ten sam sposób wypowiedział się w niedzielę 16 września przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

- To jest cały system kłamstwa, czyli kłamią rano, kłamią po południu, kłamią wieczorem – powiedział polityk podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Politycy platformy zareagowali w ten sposób na przemówienie Mateusza Morawieckiego w Świebodzinie.

d2i3j00

- Pamiętacie, jak nasi poprzednicy mówili: budujmy nie politykę, tylko drogi i mosty? Pamiętacie coś takiego? Nie było ani dróg ani mostów - powiedział premier.

Schetyna, wicepremier i szef resortu spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska, przypomniał o realizowanym przez jego ministerstwo programie budowy dróg lokalnych, które nazywane nawet były "schetynówkami". Polityk podkreślił, że drogi te były budowane nawet w warunkach kryzysu finansowego.

Zobacz także: Koalicja z PiS? Sławomir Neumann odpowiada

Lider opozycji kibicuje pomysłom Morawieckiego który – jego zdaniem – powtarza pomysły poprzedniej opozycji. Jednak otwarcie przez obecnego premiera jednego z odcinków drogi ekspresowej S3 zaplanowanej przez rząd Tuska i równoczesne zarzucenie poprzednikom bezczynności w tej dziedzinie Schetyna nazwał "szczytem bezczelności".

d2i3j00

Przewodniczący PO ma nadzieję, że wyborcy dostrzegą kłamstwa polityków PiS i rozliczą ich w najbliższych wyborach. Co więcej, lider opozycji nie wyklucza wejścia na ścieżkę prawną.

- Jeżeli to jest także udziałem premiera rządu, który w ten sposób na kłamstwie buduje fundament kampanii wyborczej, to oczywiście bierzemy pod uwagę możliwość także kroków prawnych – powiedział Grzegorz Schetyna.

d2i3j00

Podziel się opinią

Share

d2i3j00

d2i3j00
Więcej tematów