Trwa ładowanie...
d3gw1oo

Sankcje wobec Rosji dłuższe. Decyzja przywódców UE

Jest "zielone światło" Rady Europejskiej dla przedłużenia o następne pół roku sankcji wobec Rosji za działania wobec Ukrainy. Restrykcje dotyczą przede wszystkim sektora finansowego, energetycznego i obronnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir Putin (PAP, Fot: EPA/PAVEL GOLOVKIN)
d3gw1oo
  • Rada Europejska chce nowych 6 miesięcy sankcji dla Rosji
  • Sankcje zostaną zniesione po wypełnieniu porozumień z Mińska
  • Restrykcje uderzają w największe rosyjskie koncerny i instytucje

Decyzję ws. sankcji podjęto podczas czwartkowych obrad Rady Europejskiej w Brukseli, w których wzięli udział przywódcy i przedstawiciele rządów państw UE - podaje Polsat News. Zniesienie sankcji wobec Rosji RE uzależniła od pełnego wypełnienia porozumień mińskich. Przewidziany termin minął już niemal cztery lata temu, ale porozumienia nie zostały w pełni wprowadzone w życie.

Stanowisko RE jest zgodne z wcześniejszą polityką UE wobec Rosji. Bruksela przedłużała do tej pory sankcje co sześć miesięcy, choć nie wszyscy są za tak twardą polityką wobec prezydenta Władimira Putina.

d3gw1oo

Komentatorzy zauważają, że za poprawą relacji z Moskwą przez zakończenie restrykcji międzynarodowych są chociażby Węgry i Włochy. W ostatnim czasie niepewność co do przedłużenia restrykcji wzbudzały słowa prezydenta Francji Macrona, który pozytywynie wypowiadał się o Rosji.

Sankcje UE wobec Rosji w związku z zajęciem terytorium Ukrainy dotyczą sektorów: finansowego, energetycznego i obronnego, a także produktów podwójnego zastosowania. Największe rosyjskie instytucje finansowe i koncerny straciły w ten sposób dostęp do unijnych rynków kapitałowych.

d3gw1oo

Zobacz też: Kaczyński nieobecny na miesięcznicy smoleńskiej. Rzecznik PiS zdradza powód. Chodzi o operowane kolano

d3gw1oo

Podziel się opinią

Share

d3gw1oo

d3gw1oo
Więcej tematów