Qaqwqwrqw

Sąd Najwyższy uwzględnił kasację Zbigniewa Ziobry ws. pedofila

Sąd II instancji ponownie zajmie się sprawą pedofila Ryszarda Ś. Mężczyzna został skazany na 7 lat więzienia. Zbigniew Ziobro złożył w tej sprawie kasację, która została uwzględniona przez Sąd Najwyższy,
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro domagał się wyższej kary dla Ryszarda Ś.
Zbigniew Ziobro domagał się wyższej kary dla Ryszarda Ś. (PAP, Fot: Leszek Szymański)
Qaqwqwrqw

Ryszard Ś. został skazany w sierpniu 2017 r. przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu na 7 lat więzienia. Mężczyźnie udowodniono "wielokrotne doprowadzenie małoletniego w wieku lat 14 do obcowania płciowego w postaci odbycia z nim stosunków seksualnych".

To kara niższa o 2 lata od tej, którą wymierzył mu wrocławski Sąd Okręgowy. Kasację w tej sprawie złożył prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Argumentował ją "rażącą niewspółmiernością kary" i "uwzlgędnieniem niesłusznych argumentów przemawiających za jej złagodzeniem".

Qaqwqwrqw

- Sąd Najwyższy rozpoznał ją 25 kwietnia 2018 roku, uchylił zaskarżony wyrok w części dotyczącej orzeczenia o karze i w tym zakresie przekazał sprawę Sądowi Apelacyjnemu we Wrocławiu do ponownego rozpoznania - powiedział w środę Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

We wtorek Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki przedstawili propozycję podwyższenia kar za pedofilię do 30 lat więzienia.

Zobacz także: Belka zdradza, co należy zrobić z programami socjalnymi PiS

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw