Trwa ładowanie...

Tomasz Sekielski i "Tylko nie mów nikomu". Pomnik kustosza w Licheniu został zasłonięty

Marianie zasłonili pomnik honorowego kustosza Lichenia. To reakcja na film Tomasza Sekielskiego. Jeden z jego bohaterów oskarżył ks. Eugeniusza Makulskiego o molestowanie. - Potrzebujemy czasu, by podjąć kolejne kroki - powiedział rzecznik zgromadzenia.
Share
Pomnik w Licheniu został zasłonięty
Pomnik w Licheniu został zasłoniętyŹródło: PAP, Fot: Tomasz Wojtasik
d2o9ep3

- Sytuacja jest dosyć złożona, jest to duża bryła - powiedział we wtorek ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik prasowy Zgromadzenia Księży Marianów.

Figura, którą zasłonięto, przedstawia Jana Pawła II i honorowego kustosza i budowniczego Lichenia ks. Eugeniusza Makulskiego. - Póki co pomnik zostanie zasłonięty i usunięty z przestrzeni wizualnej - dodał ks. Kieniewicz. I podkreślił, że zakon "potrzebuje czasu, by podjąć kolejne kroki".

d2o9ep3

Po sobotniej premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego ważą się losy duchownego. Jeden z jego bohaterów pod imieniem i nazwiskiem opowiedział o swojej historii sprzed lat.

Zobacz także: „Tylko nie mów nikomu”. Prokuratorzy przeanalizują przypadki ujawnione w filmie. Komentarz Sekielskiego

Tomasz Sekielski ujawnia w filmie "Tylko nie mów nikomu" historie ofiar molestowania

Ujawnił, że jako mały chłopiec ofiarował datek na budowę świątyni. Dostał osobiste listowne podziękowanie od ks. Makulskiego oraz zaproszenie do Lichenia. Po przyjeździe zostal wykorzystany seksualnie.

d2o9ep3

Widziałeś film Tomasza Sekielskiego? Dołącz do akcji WP na Facebooku.

Reporter WP dowiedział się, że obecnie ksiądz Makulski przebywa na leczeniu i prawdopodobnie nie widział filmu.

- Niewątpliwie prowincjał Zgromadzenia oraz cała wspólnota mariańska będą musieli podjąć niejedną decyzję w odniesieniu do sprawy ks. Makulskiego. Od premiery filmu minęło jednak zbyt mało czasu, aby teraz formułować stanowisko w tej sprawie - stwierdził w poniedziałek rzecznik Zgromadzenia Księży Marianów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o9ep3

Podziel się opinią

Share
d2o9ep3
d2o9ep3
Więcej tematów