Trwa ładowanie...
d1fbyf6

Saakaszwili nie stawił się na przesłuchaniu prokuratury. Ta decyzja ma dalsze konsekwencje

Były prezydent Gruzji nie stawił się na przesłuchaniu w prokuraturze w Kijowie. - Zapraszam śledczych do miasteczka namiotowego - powiedział. Zamiast nich, pojawili się jednak policjanci, a Prokuratura Generalna wystawiła za nim list gończy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mikheil Saakaszwili podczas protestów antyrządowych
Mikheil Saakaszwili podczas protestów antyrządowych (Getty Images, Fot: Brendan Hoffman)
d1fbyf6

Micheil Saakaszwili nie zeznawał w środę przed prokuraturą. Jest oskarżony o finansowanie ruchów przeciwko rządowi ukraińskiemu. Pozbawiony przez Petro Poroszenkę obywatelstwa polityk wystosował kontrzaproszenie do śledczych, aby ci stawili się w jego polu namiotowym, przed siedzibą parlamentu w Kijowie.

- Nie będę przychodził na żadne wezwania prokuratora. Ten człowiek nie ma prawniczego wykształcenia, nie ma honoru ani niczego innego, co pozwoliłoby mu zajmować to stanowisko. Zapraszam go tutaj - stwierdził były ukraiński polityk.

Saakaszwili bawi się w kotka i myszkę

d1fbyf6

Jednak to nie oskarżający go prokurator generalny Ukrainy Jurij Łucenko stawił się u Saakaszwilego. Policja zdecydowała się szturmować miasteczko namiotowe i starła się ze zwolennikami eksprezydenta Gruzji. W wyniku konfrontacji rannych zostało kilka osób po obu stronach.

Za zatrzymanie, do którego doszło we wtorek miały odpowiadać, ukraińskie władze. - To, co zrobił wczoraj Poroszenko, jest początkiem jego końca - zadeklarował Saakaszwili. Tymczasem Prokuratura Generalna Ukrainy wysłała za nim list gończy - poinformował jej rzecznik prasowy Andrij Łysenko.

Źródło: PR/Twitter

d1fbyf6

Podziel się opinią

Share
d1fbyf6
d1fbyf6
Więcej tematów