Trwa ładowanie...

Były prezydent Gruzji zatrzymany w Kijowie. "Wyważyli drzwi, uciekł na dach"

Dramatyczny przebieg zatrzymania przez ukraińskie służby Micheila Saakaszwilego. Były prezydent Gruzji, po tym jak uzbrojeni funkcjonariusze wyważyli drzwi jego mieszkania, skrył się na dachu kamienicy. Ostatecznie został zatrzymany, co potwierdził jego adwokat. Władze w Kijowie również przyznały, że akcję przeprowadziła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Share
Były prezydent Gruzji zatrzymany w Kijowie. "Wyważyli drzwi, uciekł na dach"
Źródło: Forum, Fot: REUTERS/Valentyn Ogirenko
d4ipa9j

Ukraińskie służby pojawiły się w kamienicy, w której mieszka Saakaszwili we wtorek o poranku. "W domu Micheila Saakaszwilego wyważane są drzwi! Ulica Kostiolna. Zbieramy się!" - napisał na Facebooku były zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Dawid Sakwarelidze.

Iwan Słobodianyk, inny współpracownik Saakaszwilego poinformował, że do mieszkania nie wpuszczono początkowo adwokata. "Słychać krzyki Saakaszwilego z dachu, który prosi rzekomych przedstawicieli SBU, by nie wchodzili. Prosi, by się nie zbliżali" - podawał reporter ukraińskiego kanału 112.

Były prezydent Gruzji miał krzyczeć też, że "Poroszenko jest złodziejem i zdrajcą ukraińskiego narodu". Wzywał też do demonstracji ulicznych i protestów.

Ostatecznie Saakaszwilego zatrzymano. Rzeczniczka SBU Ołena Hitlanska powiedziała, że wydarzenia w mieszkaniu Saakaszwilego to "działania śledcze" prowadzone przez Prokuraturę Generalną Ukrainy w ramach postępowania karnego. Nie sprecyzowała, czego dotyczy śledztwo i jaka jest rola Saakaszwilego, który był też gubernatorem obwodu odeskiego.

d4ipa9j

Podziel się opinią

Share
d4ipa9j
d4ipa9j
Więcej tematów