Trwa ładowanie...

Rzeź rosyjskich wozów pancernych. Dziesiątki wraków w jednej osadzie

Po wycofaniu się z Awdijiwki (obwód doniecki) na zachód, Siły Zbrojne Ukrainy utrzymują pozycje obronne w pasie miejscowości Berdyczi, Orliwka i Toneńke. Rosjanie bez względu na straty szturmują ich pozycje. Na jednym z nagrań, które pojawiły się w sieci, widać jak w trakcie natarcia synchronicznie wybuchają ich wozy pancerne, które wjechały na miny.

Rosyjskie pojazdy pancerne eksplodują pod osadą Stepowe Rosyjskie pojazdy pancerne eksplodują pod osadą Stepowe Źródło: Telegram, fot: Espreso
d1z2o9e
d1z2o9e

Po utracie Awdijiwki w obwodzie donieckim, Siły Zbrojne Ukrainy wycofały się do miejscowości na zachód od tego miasta. Rosjanie, chcąc wykorzystać swoją przewagę liczebną, próbują odsunąć ich jak najdalej od miasta. Sprzyja im fakt, że opanowali dominujące wzgórza wokół Awdijiwki i mogą prowadzić celny ogień artyleryjski w kierunku nowych pozycji obronnych Ukraińców.

Tymczasowa linia stabilizacji wojsk ukraińskich rozciąga się wzdłuż wsi Berdyczi, Orliwka i Toneńke. "Nie jest jednak pewne, czy sytuacja ta utrzyma się przez dłuższy czas. Na obrzeżach Berdyczi i Orliwki Rosjanie już prowadzą operacje szturmowe" - relacjonował Bohdan Baczyński, analityk telewizji Espreso.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Historia tworzy się na naszych oczach? Ekspert porównał do XVIII wieku

"Pomimo znacznych strat w lotnictwie, rosyjskie siły zbrojne nadal ostrzeliwują rakietami ukraińskie pozycje. Wcześniej na głowy naszych bohaterów spadało około 50 rakiet dziennie, ale teraz liczba ta prawie się podwoiła. Nawet użycie systemów obrony powietrznej nie odstrasza Rosjan" - czytamy w relacji Baczyńskiego. "Wrogowie rozumieją, że otworzyło się okno możliwości, które może już nigdy nie zaistnieć" - dodał, mając na myśli trudne położenie Ukraińców, spowodowane brakami w amunicji.

Bez względu na straty

Symbolem rosyjskiej determinacji w dążeniu do zajęcia całości terytorium obwodu donieckiego, jest miejscowość Stepowe, położona 6 km od północnych przedmieść Awdijiwki. Rosjanie atakują tam ukraińskie pozycje zupełnie nie bacząc na straty.

Dziś w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak po wjechaniu na miny pod tą osadą wybuchają jednocześnie dwa rosyjskie wozy pancerne BTR-80. Dołączyły one tym samym do przeszło 25 wraków pojazdów pancernych armii Putina, jakie już znajdują się na ternie tej niewielkiej miejscowości.

Źrodło: Espreso/X

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1z2o9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1z2o9e
Więcej tematów